Poštovani...
    pišem vam po drugi put u nadi da ću dobiti odgovor. Reč je o mojoj mami. Boluje od artritisa,ima jake bolove u predelu vrata,lopatica,kukova i zglobova. Veoma često zbog toga noćima ne spava,pri čemu se javljaju dodatni problemi. Preko dana bude umorna,neispavana i nije joj ni dočega. U poslednje vreme je počela veoma često da uzima sedative,kao što su bromazepan,bensedin i druge koje jako negativno utiču na nju. Valjda joj takvi lekovi koliko toliko pomažu,ali njeno ponašanje postane nepodnošljivo. Ne zna šta govori,razdražljiva je, radi neke stvari koje da je u normalnom stanju nikad ne bih, jedsnostavno to ponašenje nije kao njeno normalno. Svakim danom strahujem da kada dođe sa posla nije opet pod tim lekovima. Ne uzima ih što voli,već što joj valjda malo pomognu,ali da li postoji drugo rešenje??? Pošavala sam da je nateram da ode kod lekara da se pregleda,ali kako ona kaže " sita je toga ". Imala je pre koju godinu konsaki virus i dosta je provodila u bolnici zbog toga,tako da sad ne želi ni da ode na najobičniji pregled. Da li postoje neki drugi lekovi ili neko drugo rešenje,da njoj ublaži bolove,a da ne mora da konzumira te tablete. Kako najbolje da se smosi sa tom bolešću,kako da joj pomognem. Unapred zahvalna!

    Odgovoreno: 18. 02. 2009.
    • Poštovana, opisali ste najmanje 4 problema od kojih ni jedan nije pod kontrolom. Prvi, artritis i bolni sindrom (potreban pregled reumatologa), drugi nesanica, neraspoloženje i nekritično ponašanje (potreban pregled gerantopsihijatra), treći samoinicijativno uzimanje lekova (potreban nadzor) i na kraju vaše tolerisanje sveg toga. Da bi se stanje popravilo potrebno je reagovati adekvatno. To bi moglo biti jedno od rešenja. Srdačno