Postovani dr.
    imam devojcicu od 4.5god i ima cest obicaj da dira usi kako svoje tako i moje,tatine ili od brata.To radi ne znam bas tacno od kada ali znam da je pocelo malte ne kao beba.Ona je zdravo dete i nemamo zbog toga problema ali mene vise zanima zasto to radi.Primetila sam da usi najvise dira kada joj se spava.Moze li to da ima neke negativne posledice.Bila bih vam jako zahvalna na odgovoru.
    HVALA UNAPRED I PRIMITE POZDRAV.

    Odgovoreno: 18. 02. 2009.
    • Poštovana, svako od nas može imati neke spoljašnje ili unutrašnje mehanizme (signale) za smirivanje, opuštanje, koji se ritualno izvode. Neko zamišlja palme na pustoj peščanoj plaži, neko čaka nos čekajući zeleno svetlo na semaforu, neko dira uši. To postaju ružne ili korisne navike. U slučaju vaše ćerke ne vidim kakve bi štetne posledice mogle nastati, a kada vam smeta možete joj reći da može dirati svoje a ne vaše uši. Srdačno