Poštovani gospodine doktore,
    imam sina od 4 godine i kod kuće je veoma živahan dječak. Međutim u obdaništu je veoma miran. Javljam vam se u nadi da me posavetujete šta da radim. Problem je u sljedećem: stvari trpa u usta i gricka ih. To traje od nicanja zuba pa do danas. Da li je to neka ružna navika ili je nešto drugo? Kako da mu pomognem da to prevaziđe?
    Unaprijed zahvalna.

    Odgovoreno: 07. 02. 2009.
    • Poštovana, radi se o verovatno ružnoj navici, koja se najverovatnije održava nedoslednim vaspitnim pristupom (najčešće kada više osoba detetu govori kako da se ponaša, a govore različite stvari ili jedno govore a i sami se ne ponašaju tako) ili kada je takvo ponašanje deteta njemu omogućava "panju" od strane drugih osoba. O tome govori i činjenica da se u vrtiću drugačije ponaša. Predlažem da konsultujete psihologa koji bi trebao da uradi testiranje deteta i da vam konkretne predloge za dalje postupanje. Srdačno