Poštovani doktore,
    imam 28 godina, radim ali mi se ne radi, zatvorena sam, nisam preterano druželjubiva, patim i plačem  i trpim veliki pritisak od strane svih,  kako mi uzaludno prolazi vreme..prijatelji su prezauzeti za mene što me je dodatno obeshrabrilo, nemam momka...samo želim da znam da li je to početak nekakve vrste depresije i da li bi trebalo da se javim lekaru?
    Hvala unapred

    Odgovoreno: 04. 02. 2009.
    • Poštovana, ako ste vi takva osoba, onda niste depresivni. Ako trpite pritisak a ne vidite izlaz, onda stte bespomoćni, a to jeste drugi naziv za depresivnost. Pre nego što odete psihijatru, odgovorite sebi na pitanja: Ako niste takva osoba, šta ste onda drugačije radili onda kada ste se osaćali drugačije? Ukoliko trpite pritisak koji deluje na vaše raspoloženje, šta možete učiniti za vaše raspoloženje više nego drugi? Srdačno