Poštovani doktore,
    Imam 16 godina, moj problem je u tome što svaki dan imam glavobolju, ne spavam po cijelu noć, nervozna sam svaki dan, jednostavno svi mi smetaju, najbolje se osjećam kad sam sama, kad niko nije kući. Često se svađam sa roditeljima pa se pitam u čemu je problem? Ako ikako možete da mi odg. u čemu je problem! A isto tako imam problema sa rukama, ljeti-zimi su mi hladne ne mogu da ih zagrijem, sve sam probala.
    Molim Vas ako možete da odg.na ova pitanja. Unaprijed se zahvaljujem

    Odgovoreno: 28. 01. 2009.
    • Poštovana gospođice sa interesantnim prezimenom, kada bih ti odgovorio na pitanje samo na osnovu tvog pisma, ne bih bio psihijatar, već vidovnjak. Ali to nisam, pa je velika šansa da bez više informacija pogrešim, a mala da pogodim, odnosno pomognem. Sve ukazuje da imaš problema sa roditeljima (svađaš se, voliš kada nisu kući), ali koji je adolescent zadovoljan svojim roditeljima? Roditelji najčešće svog adolescenta posmatraju kao dete, a adolescent bi želeo uvažavanje odrasle osobe (i prava koja idu sa tim). Postavlja se pitanje onda po čemu su tvoji roditelji baš toliko različiti od drugih, da bi se ti tako osećala? Sa druge strane, ako su roditelji prema tebi OK, a međusobom se ne slažu, da li to može biti razlog za sekiraciju i glavobolju? Na kraju, možda i nije bitno da ti neko "pročita misli" i rastumači zašto se ti osećaš tako kako se oćeša (/kao da drugi mogu bolje to da znaju od tebe?), već je bitno da odeš kod lekara i obaviš potrebne medicinske preglede zbog tegoba koje imaš, prvenstveno glavobolje, pa tek onda da mudrujemo i psihoanaliziramo. PozZz