Poštovani doktore,
    imam devetogodišnju ćerku koja ima problem strah da ostane sama u kući, ja sam razvedena već 4 godine živim sa mojim roditeljima, te je dete sa njihove strane jako zaštićeno, a samim tim i razmaženo. Takav odnos doprineo je tome da ja ne predstavljam autoritet nad detetom.
    Kažite mi da li je detetu potrebna stručna pomoć ili je u pitanju samo navika da uvek nekog ima pored sebe?

    Odgovoreno: 17. 01. 2009.
    • Poštovana, za autoritet se morate izboriti kod svojih roditelja da bi vas dete dođivelo kao majku a ne kao stariju sestru, a vaše roditelje kao psihološke roditelje. Neki stručnjaci bi njenu reakciju posmatrali ne kao psihopatološku, već kao zaštitnu i to u odnosu na vas. Pokažite joj da sami znate da starate o sebi i njoj (da to ne moraju to vaši roditelji da čine), pa javite kako je to uticalo na njen "strah". Srdačno