Imam 26. godina i u velikoj sam panici... Mislim da postajem impotentan. Želja za seksom mi je sve manja i u zadnjih dva meseca sve je gore i gore! Jeste da imam problema na poslu, ali mislim da ovo ne treba da se dogadja.
    Molim Vas pomozite mi!!

    Odgovoreno: 07. 01. 2009.
    • Impotencija i pad seksualne želje su dve odvojene pojave. Prva se odnosi na sposobnost realizacije seksualnog odnosa, a druga se odnosi na ono što definiše. U vašem slučaju impotencija nije opisana vašim pismom već smanjenje seksualne želje. Seksualna želja je u obrnutoj proporciji sa nivoom psihičke napetosti, odnosno blaga napetost povećava seksualni apetit, a jaka snižava. Kada je u pitanju dovedeno socijalno i egzistencijalno "preživljavanje", seks pada u drugi plan, jer dok opasnost traje, organizam se priprema za odbranu, a seksualno angažovanje je tada rizik. To nam je nasle vrste. Zato, pokušajte da "sredite" probleme na poslu, pa onda testirajte svoju seksualnu želju. Srdačno