Poštovani dr,
    hvala Vam što i za praznike odvojite vreme za naše probleme. Ja sam zabrinuta majka i strina. U jednom od prethodnih pisama sam Vam se požalila na problem sa ponašanjem deverovog deteta koje moje dete kopira i hvala Vam na odgovoru. Jedino me zanima kako da se ja postavim kada moje dete (koje dosad to nije radilo) počne da se baca jer ja na to do sada nisam navikla!!!(u mom vaspitnom biltenu šamari i ne daj bože batine NE POSTOJE) I da li je pametno da bilo šta radim kad deverov sin počne da histeriše i da se baca!!!
    Mnogo Vam hvala i Srećni Vam praznici!!!

    Odgovoreno: 07. 01. 2009.
    • Poštovana, hvala na pohvalama. Naravno da je potrebno da reagujete jer deca uče po modelu, odnosno oponašaju ono ponašanje koje je bilo nagrađeno. Ukoliko vaše dete vidi da je ponašanje drugog deteta naišlo na na odobravanje (pa makar to bilo ispunjavanje želje, dobijanje utehe uz pomoć bake, deke i pored kritike roditelja), velika je verovatnoća da će dete koje posmatra ponoviti slično ponašanje. Prema bacanju o pod se treba ophoditi kao prema glumačkoj predstavi. Svaka predstava se igra dokle god ima publike, a skida se sa repertoara kada je gledalište prazno. Napustite sobu (i vi i dete) u kojoj se glumi loša predstava, pa će i ona biti skinuta sa repertoara. Srdačno i srećni praznici