Poštovani doktore,
    kako tumačite pojavu da ženska osoba, 26 godina, zdrava, prava, pametna, obrazovana, voljena od strane prijatelja, dečka i okoline, jednom rečju normalna i zrela osoba sisa prst - palac desne ruke konstantno od rodjenja?
    Da li je to psihički problem, bolest ili šta već?
    Najlepše se zahvaljujem...

    Odgovoreno: 02. 01. 2009.
    • Poštovana,
      čuvajte se od psiholoških tumačenja jer su subjektivna i generalna, a posle nekih može vas biti sramota da pozovete roditelje. Zato i nije tako bitno kakva su tumačenja psihijatra kada je neko "zdrav i prav" i a ima ukorenjenu naviku, koja je za nekoga ružna. Bitno je šta ta navika čini za tu osobu i da li želi da je se odrekne imajući u vidu zadovoljstvo koje joj predstavlja i negativnu reakciju okoline. A gde je navika tu je i "odvika".
      Srdačno