Vec godinu i po dana osecam nesnosiv umor.On se manifestuje u vidu   stalnog   umora,u popodnevnim casovima mi se zamracuje pogled,nisam u stanju ni da   citam ni da pamtim,poremecen mi je san.Jedno vreme sam pio Zoloft i   Larazepam 1mg,ali nikakvog efekta nema.To me veoma zabrinjava jer imam 22   godine,student sam i fakultet mi vec uveliko trpi zbog toga.   Ako mozete,odgovorite mi na mail.   Unapred zahvalan

    Odgovoreno: 25. 11. 2007.
    • Godinu i po dana je zaista dug period za loše psihofizičko i socijalno  funkcionisanje. Zbog simptoma koje ste opisali verujem da trpe i drugi  segmenti vašeg života, osim akademskog uspeha. Zbog lekova koje ste naveli,  pretpostavljam da ste zatražili pomoć psihijatra koji je, opet  pretpostavljam, te lekove propisao zbog depresivnog raspoloženja i sindroma  hroničnog zamora koji podrazumeva opisanu slabost, zamorljivost i  zabrinutost zbog smanjenja mentalnih i telesnih sposobnosti. Medjutim, nemam  informaciju da li ste obavili i dodatne labratorijske analize i  konsultativne preglede interniste i neurologa. Ukoliko su ti nalazi uredni,  osim vidjenja sa psihijatrom, korišćenja lekova, svakako je potrebno  napraviti i neke izmene u načinu življenja, da bi i efekti lekova i  razgovora zaista bili delotovorni i lekoviti.