Poštovani doktore,
    Imam 26 godina i jako sam sposobna i živahna osoba i baš odgovorna i s druge strane jako osetljiva, tako da mi stres reaguje preko tela uglavnom želuca. I pre dve godine sam se otrovala hranom i dve godine sam bila na ispitivanjima jer me često mučio stomak, ali je na kraju sve prošlo u redu. E sada posle tog perioda sam htela da odem samovoljno do psihoterapeuta da malo porazgovaram o tome što sam postala tako osetljiva i da sam počela malo lošije da spavam u smislu zaspim, pa se probudim i tako i on mi je dao posle par terapija lorazepam od 2,25 koji sam ispovratila čim sam ga popila, jer je baš jako delovao na mene možda zbog kilaže, ja sam mršavica ceo život imam 44 do 48 kg i da pijem 1* lamictal, ja sam to počela da pijem, pa mi je smanjena doza lorazepama na pola tablete, ali kad popijem taj lek ja sam sutradan loše i pospana i glava mi nije čista, pa sam rešila da prestanemm pa me interesuje Vaš savet i mišljenje ako uopšte i možete da mi date nakon ovog kratkog opisa stanja. Ja sam dobro sasvim i nemam nikakvih tegoba, osim tog lošijeg sna koji je ja mislim posledica aktivnosti i svakodnevnih obaveza i stresa.
    Unapred zahvalna,
    Sena

    Odgovoreno: 16. 12. 2008.
    • Poštovana Sena,
      potpuno ste u pravu kada ste komentarisali da je pitanje da li mogu dam neki savet nakon Vašeg kratkog opisa. Na žalost, mogu da dam skromno zapažanje. Prvo, da ste započeli psihoterapiju, ali ne znam da li ste je nastavili. Zatim da Vam je uključen prvo jedan, a onda drugi lek, pa ste Vi samovoljno ukinuli prvi. Treće zapažanje je da ste dobro, ali da imate loš san za koji prepoznajete uzroke. Pitam se da li biste se jo bolje osećali ukoliko biste nastavili sa psihoterapijom, zatim se konsultovali sa lekarom koji Vam je propisao lekove o daljoj terapiji lekovima i porazmislite na koji način biste mogli da bolje organizujete aktivnosti i obaveze?
      Srdačno