Postovani dr.Stankovic-u,   ja sam majka 14-mesecnog decaka koji od svog 2 meseca zivota tesko zapiva   i budi se nocu svakih 30-60 min. Nekad se samo probudi,malo zaplace pa   nastavi dalje spavati a nekad je to prava nocna mora, place i vristi 15-20   min.,baca se po krevetu i nista ga ne moze umiriti.Kad spava stalno se   vrti   i okrece po krevetu. U mirnijoj varijanti( kad se probudi uz malo placa)   uglavnom sedne,popije malo caja, trazi dodire ruku i dudu a ponekad se cak   i   razigra i pocne skakati po krevetu.Spava samnom u krevetu upravo iz tog   razloga jer je u kreveticu jos gori.Od kad se rodio pa do danas nije   spavao   ni jednu jedinu noc u komadu bez budjenja.Danju spava jednom dnevno 1,5-2   sata. Vise od noga jednostavno nece a navece tesko i uz puno muke zaspiva   a   ponekad i veoma kasno (oko ponoci)   Inace je zdravo i napredno dete,veoma aktivno, redovno jede i ima ukupno   14 zubica. Znam da su razlog njegovog ne spavanja mozda i zubici ali on je   takav bio i pre njih.   Veoma sno zabrinuti i muz i ja, dali je to normalno ili treba da   zatrazimo   lekarsku pomoc?   Unapred zahvalni i nestrpljivi u iscekivanju vaseg odgovora!!!

    Odgovoreno: 14. 11. 2007.
    • Poštovani,  pošto je već bilo pitanja slišno vašem, a na njega sam odogovorio detaljno,  molim vas potražite ga na stranici sa odogovorima. Sve aktivnosti koje su  suprotne spavanju, razbudjuju dete. Pored svega što ćete pročitati kao savet  kako postupiti u konkretnoj situaciju, predlažem da se u gradu u kome živite  obratite i dečjem neurologu jer je indikovano uraditi EEG snimanje u  spavanju (rutinski), kako bi se isključili i uticaji koji nisu u vezi sa  neadekvatnim rutinama uspavljivanja i održavanja sna. Pozdrav