Imam devojčicu od 19 meseci koja škrguće zubima danju, nikada noću. Kada je opomenemo stavlja prstiće u usta.Vesela je, okružena pažnjom i ljubavlju, često ima napade besa, rezevisana je u odnosu na odrasle osobe, ali sa decom brzo uspostavlja kontakt. Teško se uspavljuje i preko dana i uveče, hoće da se igra ili kmeči. Stomatolog je pregledao i rekao da sa položajem zuba je sve u redu, ali ima početna oštećenja gledji i da je suviše rano da joj se stavljaju na zube zaštitne folije. Primetili smo da ponekad žmirka na jedno oko i pravi grimasu sa podizanjem levog ugla usana. Sve traje tri meseca unazad. Nikada nije koristila cuclu varalicu  i odavno pije tečnost na šolju.
    Šta da radimo? Živimo u unutrašnjosti gde nema dečijeg psihijatra.
    Unapred zahvalna