Koliko bi dete od dve godine trebalo da priča? Moja ćerkića prila vrlo malo, mama, baba, tata i nešto nerazumljivo, ali sve razume.
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 29. 11. 2008.
    • Na uzrastu od dve godine dete bi trenačo da ovlada značenjima 200-250 reči, da izgovara više rečenica od tri reči, da zna svoje ime i upotrebi ga adekvatno i da odgovara na pitanja koja ukazuju na nešto npr. Gde je tvoja mama, čiji je ovo tata itd. Naravno, poremećaj razvoja govora ne podrazumeva izgovaranje razumljivih reći i bez rečenica kao i uočljivo razumevanje izgovorenih tuđih reči (kao kod vaše ćerkice), alil jeste razlog za povećanje opreza i odlazak na savetodavni razgovor sa logopedom radi uključivanja u razvojno praćenje.
      Srdačno