Imam jak problem kada dolazim sa ljudima u kontakt, jako počinjem da se znojim i srce počinje da mi kuca jako. Ne bojim se da mislite da se plašim, jako tremu imam i kada želim da imam odnos sa devojkom počinjem da se znojim i da ne mogu da imam odnos. Lekar mi je prepisao lek zoloftsta.
    Šta Vi mislite da li će mi to pomoći ili neki drugi lek...
    Hvala

    Odgovoreno: 21. 11. 2008.
    • Mislim da je lek koji Vam je propisan (sertralin mu je ime napisano malim slovima u zagradi ispod fabričkog imena koje ste napisali) dobra kao podloga za primarni tip terapije socijalno fobičnog ponašanja koje ste opisali, a to je kognitivno bihejvoralna terapija. Ona se sastoji u radu na iracionalnim negativnim uverenjima o sebi sopstvenim postupcima u prisustvu drugih ljudi, kojima osoba zaplašuje sebe. Takva kombinacija daje najbolje efekte, a ne promena leka.
      Srdačno