Imam 24 god. Završila sam fakultet u roku i dobila posao, porodica mi je normalna, imam dečka, sve u svemu sve je ok. Mada u poslednje vreme mi se dešava da imam knedlu u grlu utisak da ću se onesvestiti, lupanje srca, znojenje...bila sam kod doktora radila krvnu sliku koja je bila u redu. Doktor mi je rekao da je verovatno u pitanju nervoza, a inače uvek imam neke loše misli i uvek mislim na najgore. Dao mi je da pijem bedoxin mada se meni čini da mi ne pomaže.
    Da li bih smela nešto drugo da koristim? A inače sam jako osetljiva i sve me pogadja.
    Unapred hvala!

    Odgovoreno: 21. 11. 2008.
    • Poštovana,
      mislim da pregled krvne slike nije baš jedina i najadekvatnija dijagnostička metoda utvrđivanja telesnih i psihičkih uzroka vašeg stanja, koje možda nije shvaćeno onako kako biste vi to želeli. Predlažem da zatražite pregled interniste koji bi učinio pregled EKGa i evetualno hormona tiroidne žlezde i ono što bi on procenio da je potrebno. Paralelno možete potražiti i pregled psihijatra sa kojim biste porazgovarali o lošim mislima i tipičnom "šta ako" stilu razmišljanja povezanim sa povečanom osetljivošću, napetošću i strepnjom. Psihijatar će shodno svojoj proceni sa svoje strane dati svoj predlog za terapiju, koju naravno treba uskladiti i mišljenjem interniste.
      Srdačno