Poštovani dr,
    želim da izrazim zahvalnost na tako brzom odgovoru. Svaka Vam čast na ažurnosti, interesovanju i korektnosti. Pitali ste o trci za uspehom i o engleskom. Što se uspeha tiče, on se zadovoljava postignutim (vrlo dobar - prva 4 razreda). Kaže da nije štreber i da nije savršen, pa da to i ne tražimo od njega, što su samo izgovori, s obzirom da to nikad nismo ni tražili. Radi se o tome što neće da uči. Ukoliko njih više u razredu dobije, recimo trojke, onda on to navodi kao nešto opšte, normalno i opravdavajuće. Što se tiče engleskog, njega je dobio tek sada u 5. razredu, kao drugi jezik, a od 1. uči francuski. Konverzacija na engleskom je odlična, godinama unazad sve filmove sluša (ne čita titl), na TV-u dominira engleski, tako da ga je sasvim sam odlično savladao. Sada kada u školi mora i da piše - pojma nema, ali nisam sigurna koliko je to isti problem ili prosto neznanje i susret sa pisanim jezikom. Nisam navela da je veoma društven, zabavljač, voli da se eksponira, prvak u šahu, dok je sa druge strane preosetljiv na zadirkivanja zbog debljine ili naročito neke nepravde. Sad, to može da bude i stvar karaktera (naime, ja sam preosetljiva i večiti borac za pravdu).
    Još jednom, pozdrav iz Beograda.

    Odgovoreno: 24. 10. 2008.
    • Poštovana,
      čestitam vama na odgovornosti koju pokazujete i interesovanju da pomognete sinu. Privilegija da imate dostupnu razvijenu službu dečje psihijatrije i defektologije kakava je u Beogradu je i šansa da dilemu koju imamo razrešimo? Lenjost ili specifičan probrem (disleksija), koji se karakteriše upravo opisom ponašanja vašeg sina, u blago izraženoj formi, pokazaće pregled koji je inače veoma jednostavan. Predlažem i da o disleksiji pročitate i na sajtu http://www.hud.hr/w-tekstovi/w-sto-je-disleksija.html.
      Srdačno