Imam curicu od 2,5 godine i ponekad joj se javljaju tikovi. Doktor joj je dao obične kapi za oči ali sam još uvijek zabrinuta jer se stanje ne poravlja.
    Šta da radim, molim vas savijet.

    Odgovoreno: 12. 10. 2008.
    • Poštovana, ne znam kakve su to obične kapi za oči, ali verujem da je lekar propisao upravo one kapi koje je smatrao da su potrebne da bi problem zbog koga je propisao kapi nestao. Savetujem da prvo terapiju primi do kraja, pa da se tek onda procene efekti. Sa druge strane, kod dece njenog uzrasta tik treptanja je čest, a još češće prolazna pojava koja se iskorenjuje lečenjem eventualne upale konjuktiva i ne opominjanjem zbog pojavae ušestalog treptanja. Radi se dakle, o prolaznoj pojavi