Doktore,
    imam sina od 6 godina koji povremeno noću škripi zubima. To i njemu predstavlja problem, jer je već oštetio zube, a i nama, jer je to veoma neprijatan zvuk. Inače, nema drugih problema, pa me interesuje da li postoji način da to prestane ili prolazi samo od sebe?

    Odgovoreno: 10. 10. 2008.
    • Poštovana,
      ukoliko dečak ne pokazuje druge promene u ponašanju ili psihičkom razvoju, pojava škrguntanja zubima (bruksizam), pre psihijatrijskog posmatranja (ili paralelno sa njim) biti sagledana i praćenja od strane dečjeg stomatologa. Istraživanja pokazuju da većina dece koja škrguću zubima spontano prestane to da čini di 13.godine, ali ukoliko je već došlo do oštećenja zuba ne treba čekati sa konsultacijama.
      Šaljem vam i jedan koristan informativni link gde možete saznati još neke činjenice o bruksizmu. http://www.stomatologija.info/1/oralna-higijena/bruksizam-skrgutanje-zubima.html