Ne znam šta da radim u školi me jedan dečko stalno provocira i ja više ne znam na koji način da mu kažem da me ostavi na miru.
    Molim Vas pomozite mi, ne znam šta da radim?

    Odgovoreno: 26. 09. 2008.
    • Pošto ne znam kog si pola obratiću ti se kao muškarcu. Ukoliko taj dečko ima nameru da sa tobom ostvari prijateljstvo, ali ne zna bolji način, onda bi to trebalo da ga pitaš da li mu je to namera ili da razmisliš o tome. Ako se radi o maltretiranju, a planiraš da sam to rešiš bez uplitanja starijih, moj ti je savet da svoju poziciju ojačaš priključivanjem nekoj grupi vršnjaka, ili makar ojačavanjem nekog prijateljstva. Saveti poput ignoriši ga, ne obraćaj pažnju, pravi se da ne postoji, razumljivo da nisu delotvorni u praksi kada si možda ti u pitanju, ali su teorijski najefikasniji. Agresivne metode nisu preporučljive jer prave veći problem od problema koji postoji. Sa druge strane, ako se maltretiranje dešava u školi, koja garantuje da ćeš moći da budeš obrazovan, ali i fizički i psihički zaštićen, predlažem ti da o svemu obavestiš i roditelje koji će sa svoje strane reagoviti prema razrednom, direktoru i psihologu škole. To svakako nije kukavičluk, već mogući miroljubivi način rešavanja sukoba. Lepim rečima i molbama si već pokušao i video da ne ide. Možda ovaj pristup taj mladić bolje razume.