Dobar dan doktore. Imam sina od 13 godina, koji je od pre 6 meseci poceo  neverovatno puno da se znoji. Najvise se znoji na stopalima i dlanovima. Osim toga je pun energije, i obicno kaze da ne zna sta ce sa sobom, stalno mu je dosadno. Inace se bavi sportom. Molimo vas odgovorite nam da li je to prolazno sa pubertetom ili trebamo da potrazimo pomoc odgovarajuceg lekara. Unapred zahvalna majka.

    Odgovoreno: 24. 08. 2007.

    • Postovani, fizioloske promene koje pominjete ocekivane su i koincidiraju sa pubertetom i tada su hormonskog porekla. Ukoliko vodi racuna o licnoj higijeni i ishrani, poseban lekarski pregled nije neophodan. Pojava akni (bubuljica), regiona izrazitog crvenila, svraba ili "pucanja" koze, mogu biti razlog za javljanje dermatovenerologu. Druge telesne tegobe trebaju biti sagledane od strane pedijatra, a psihicke od strane decjeg psihijatra. Naravno, ukoliko se pojave.