Pozdrav,

    U braku sam tačno 2 godine i 6 meseci ,prethodno u vezi 4 godine. Već godinu i 6 meseci nemamo seksulane odnose. Ja o tome stalno razmišljam i već mi postaje ogromno opterećenje. Naime pre šest meseci moj suprug je rekao tek tako da ne postoje emocije sa njegove strane kao što su bile.Brak nam je bio stvarno lep, osim tog momenta da nema odnosa , previše smo radili i jedno i drugo, tako da kada mi je to saopštio bila sam šokirana. Htela sam i da se razvedem, ali sam na kraju odustala.Rešila sam da spasim brak. Kupovala sam mu sitnice, izlazili smo često, kuvala omiljenu hranu i vremenom smo vratili brak na početak. Ljubimo se, mazimo ali i dalje nema odnosa. Sada postajem stvarno očajna. Nismo skoro pričali na tu temu,a njegovor odgovor od pre je da se nije uzbudio odavno. Nema ljubavnicu , u to sam ubedjena... Prosto mi je nejasno da muškarac nema nikakvu seksualnu zelju. Šta mogu da uradim?Pomozite...

    Odgovoreno: 15. 11. 2019.
    •        Poštovana, potrebno je prvo da porazgovarate sa partnerom otvoreno, ako to nema pozitivan  ishod onda predlažem bračnu psihoterapiju. Prvo se treba utvrditi da li partner želi da popravi odnos? Vi ne možete ništa bez partnera, šta god da uradite neće biti dovoljno ako ne postoji motivacija i želja sa obe strane.

      Ako motivacija postoji, potrebno je otkriti uzrok tog problema i raditi na tome da se otkloni, naravno udruženo.