1. Veza sa zauzetim muškarcem

    Pitanje broj: #134658

    Imam 35 godina. Bila sam u turbulentnoj vezi 10 godina. Ostala sam trudna sa 25 godina i nažalost sam morala da prekinem trudnocu zbog pilule za dan posle koju sam popila neznajući da sam već bila trudna. Bilo me je strah da zadržim trudnoću, zbog mogućih komplikacija. On je bio manje-više nezainteresovan za tu situaciju. Abortirala sam. Naše emocije su se godinama intenzivirale. Mnogo smo se voljeli i još se volimo. Imali smo dosta problema u vezi zbog njegovog čestog opijanja. Sve to smo nekako prevazilazili. Njegovu ljubomoru, uvrede, posesivnost. Kasnije smo radili na bebi, ali se to jednostavno nije dešavalo godinama. Oboma su nalazi bili uredni. Prošle godine dok sam ja imala i neke druge probleme, on je bio sa nekom djevojkom i ona je ostala trudna. Oprostila sam tu izdaju. Odlučio je da zadrže dijete i da neko vrijeme živi sa njom. Ona naravno nije imala pojma o tome da je on već u vezi, a kako vrijeme prolazi nisam sigurna ni da li joj je to rekao. Cijelu njenu trudnoću je proveo na moru radeći. Nisu se ni gledali. Ja i on smo po cijeli dan pričali telefonom. Osjećanja su se još više razbuktala. Ja sam postala jako tužna zbog toga što ne mogu da ostanem trudna, počela sam izbjegavati djecu i dječije rođendane. Sve to me jako rastužuje. On je u septembru dobio dijete i od tad živi sa drugom ženom. Kaže da sa njom nema odnose ni njeznost. Sve je to kao zbog djeteta neko vrijeme. Takođe on ne radi ništa. Nema nikakav posao. Ovih dana kaže da je ona vidjela poruku od mene i da je doživjela šok. Stalo joj je mlijeko, guši se itd. Ne želim da niko pati zbog mene iako sam ja mnogo patila i patim zbog te situacije. On kaže da jako teško taj odnos može da se sačuva, ali ne prekida tu mučnu situaciju. Planiram da se odselim u drugi grad gdje mi žive roditelji i sestre. Da li je to najbolje rješenje da izađem iz ovog odnosa. On kaže da je rano da se raziđu. Imam česte promjene raspoloženja, otuđila sam se od svih jer svi me smatraju ludom kad kažem da smo zajedno. Da ne cijenim sebe.

    Odgovoreno: 29. 09. 2015.
    • Mislim da bi bilo dobro da promenite sredinu i da ne budete u njegovoj blizini jer iz svega sudeći, on još nije spreman da živi sa Vama, a kako stvari stoje i pošto ima dete sa drugom, verovatno nikad i neće biti u potpunosti spreman. To ostaje u domenu nagađanja, ali Vi morate da shvatite da ovako gubite svoje dragoceno vreme u uzaludnoj nadi. Razumem da između Vas postoje neka osećanja (to se ne bi baš moglo nazvati zrelom ljubavlju, već pre nekom zavisnosti od ljubavi), ali je neophodno da racionalno pogledate da li ostajanje u toj vezi ima perspektivu za Vas ili ne. Dobro Vam govore vaši prijatelji da time pokazujete nedostatak samopoštovanja i dostojanstva kao i ličnog integriteta. Vaše česte promene raspoloženja već su znak da psiha trpi, posledice ovakvog nedefinisanog odnosa u kome ste. Uzmite to ozbiljno u razmatranje tj. poštujte sebe i svoju psihu i povucite se iz odnosa koji je za Vas autodestruktivan. Uostalom, šta god da odlučite, neka to bude Vaša svesna odluka, ali onda prihvatite i posledice tj. odgovornost za svoje izbore i idite hrabro napred.