1. Stalni konflikti u braku

    Pitanje broj: #52197

    U braku sam 2.5 godine, imamo bebu od 11 meseci. Suprug i ja smo stalno u nekom konfliktu. Ja sam veoma osećajna, a opet je on previše drven. Kada se svađamo ima naviku da vređa, ponižava i slično. U suštini, kada nema te napade super je, ali sve cešće ih ima. Mene su počele čak i sitnice da vređaju. Smeta mi kada odemo negde da ne obrati pažnju na mene, smeta mi kada ga nema dugo kod kuće, kada sam dugo sama, a on sve to želi. U svađi, uvek mu je rešenje razvod. Da ili ne?

    Odgovoreno: 07. 02. 2010.
    • Dakle, naslućuje se sledeći obrazac: Vi ste veoma osećajni, a usamljeni i sa bebom, a on drven. Vi želite da ga aktivirate i omekšate, a on započinje svađu, Vi se povlačite jer on pominje razvod. On se poivlači, na kratko je sve super, a onda opet Vama počinje da smeta što je drven i tako u krug! A Vaše pitanje je razvod da ili ne? Ne, ukoliko radite ono što radite kada Vam je "super". To je izgleda i Vaša i njegova prava mera za uspešnu vezu dvoje ljudi koji tek treba da nauče kako se to živi u troje, a još uvek nisu savladali ni sve lekcije života u dvoje.