1. Proveravanje suprugovog telefona

    Pitanje broj: #58229

    Moj suprug i ja smo u braku 6 godina, pre toga smo bili u vezi 4 godine. Dakle, evo decenija je kako smo posvećeni jedno drugom i kako sam pomislila već da je naš život bajkovit. Imamo dve prelepe kćerkice, naša porodična kuća je uvek puna smeha radosti i zajedničke brige o svemu. U naš život je ušetala njegova devojka iz mladosti. Ona živi na drugom kontinentu i nije fizička opasnost trenutno, sem što može doći u posetu u Beograd.. Počela je da mu šalje mail-ove pune emocija, kako je pogrešila što ga nije zadržala i da je to shvatila sada kada je raskinula svoju devetogodišnju vezu. Prvi put sam se osećala jako loše kad sam otkrila sve mail-ove koje su oni razmenili. Onda je on rekao da neće više da kontaktira sa njom, ali sam nakon sedam dana otkrila novu e-mail adresu sa koje joj piše. Nakon što sam mu zapretila razvodom, plakao je i rekao da je završio s njom i preda mnom bacio vizit kartu sa njenim telefonom. Nastavili smo dalje isto kao pre, srećni i zadovoljni i, što je najžalosnije, svi nam zavide na našoj ljubavi. Sad za Uskrs sam pronašla njenu čestitku u njegovom telefonu i njegov odgovor, pomalo dečački provokativan. To nije bio običan otpozdrav, nego zadirkivanje, nešto što ne liči na poruke dve osobe koje su raskrstile. U jednom od njenih mailova ona je rekla da je svesna da on voli svoju ženu, ali ona želi da nastavi s njim prepisku pošto je svesna da između njih postoji nešto i da je “on bio njen match". Ja sam suprugu objasnila da mi jako smeta da on bude u bilo kakvoj prepisci s njom, posebno sada kad sam shvatila da je to emocionalan odnos. Počela sam da proveravam sve njegove mail adrese i telefone. S druge strane, on kaže da je raskrstio s njom i da su ostali u prijateljskim odnosima u šta ja ne verujem. Čak mislim da nikakvo prijateljstvo nije moguće, niti je potrebno. Ma koliko da iniciram razgovor, on se svaki put drži svoje priče da samo mene želi i zdravu porodicu kakvu imamo i kaže da ja preterujem i da ga već opterećujem. Ja svakih 7 dana otkrivam neke detalje prepiske između njega i njegove bivše. Čemu ovo vodi? Da li ja preterujem sa “špijuniranjem”? Da li je ovo početak kraja nečega što ja ne želim ili postoji način da spasemo naš brak?

    Odgovoreno: 08. 04. 2010.
    • Neki ljudi su skloni da kažu da je špijuniranje supružnika kao odlazak kod lekara: uvek se nešto otkrije. Da li je to realno ili ne, to je druga priča, zbog koje se obično uključuje psihijatar ili psihoterapeut. Ono što Vam ja mogu reći je da su krize, bračne ili druge uvek tačke u kojima ljudi dobiju volju da nešto promene. Oni koji to znaju ponekad i namerno provociraju krize. Ako male ne učine svoje, onda to učine veće. Kada se krize često ponavljaju a nikuda ne vode onda to i nisu ozbiljne krize, već igra supružnika, ples koji im dođe kao "začin" u vezi.

Komentari na pitanje: #58229

    • I braku sam deset gofina imamo dve cerke od prosle godine imamo velikih problema razlog tome je sto me vara a moja deca ispastaju neznam sta da radim fiinasiski ne stojimo dobro a sa kojom me vara ima novca a in kaze da je voli i da ce je oxeniti. On je jedna lenjstinja sta da radim

    • Postovanje. . . Udala sam se jako mlada sa 17 godina, moji roditelji su bili alkoholicari i mislila sam udajom cu da resim problem, nisam imala da popricam sa nekim, da me upiti itd, pomirila sam se udajom, dvorila roditelje od svekrve koji su ziveli sa mnom i suprugom, rodila dvoje dece koji su sada oboje punoletni, pravili kucu, svasta nesta me je zadesilo u mladosti, svi su nam se mesali u zivot, pocev od njegove tetke, njegove majke, mojih roditelja i babe i dede s kojima smo ziveli. . . Zivimo na selu pa s toga se i hrana slala tetki i njegovoj majci, ali i mojim roditeljima jer su sirotinja i alkoholicari. . . Za sve ove godine braka svasta nesta sam prozivela, od svadja do ponekog samara na pocetku braka, da navedem suprug je jedan deo zivota isto pio, e kad sam htela da se razvedem majka nije dala, nemoj cerko sramota je, bice bolje itd. . . Ostala sam u tom braku, ali nista se nije promenilo sem da je muz prestao da pije i nije bilo vise samara. . . Oboje smo se borili za dinar da steknemo, samo da deci nista ne fali, kako su deca bila sve starija pocele su nove svadje i problemi, dozivela sam i od sina i od cerke reci koje ni kao majka ne mogu da oprostim, a ni zaboravim, sin mi cesto govori da sam glupa kao k. . . Znate na sta mislim, da sam debelo otrcano g. . . , posalje me i u pm, kaze mi i mars, i da treba da se lecim i da ce mi se da izvinete na izrazu pomokri u rucak, da ja nista ne doprinosim u kucu i svasta nesta, pre dve nedelje sam dozivela i da me cerka udarila, da ce me zaklati i svasta nesta, znam ja da su to reci u afektu izgovorene, ali oni kao deca ne smeju to da pomisle a kamoli da kazu, oboje su vec nekoliko puta kazali da me mrze, da im nisam majka. . . Ma kazem vam svasta nesta. . . Samim tim imam problem i sa muzem vec godinama nemamo odnose, godinama pokusavam sa njim da porazgovaram svaki put sam ja ispala neki krivac, on je takav ne moze jednostavno da sto se kaze bude gazda, vec dozvoljava da mu se deca mesaju u zivot i eto sta su napravili, ja iskreno receno vise ne mogu da zivim bez muskaraca i neznosti, njega sam molila i da idemo zajedno kod psihoterapeuta, molila sam da sam sedne i razmisli sta nam se desava, pokusavala da sednem sa njim i popricam, on jednostavno u jednom momentu sve to prizna da sam u pravu, u drugom momentu kaze da je on dobar covek koji ne zeli nikome da se zameri (jeste u dusi je dobrica) . . . Resila sam da se razvedem, elem ako ostanem unistila sam sebe, jer vidim i znam da bolje biti ne moze, pet dana lepog zivota, onda 20 dana svadje, a ako odem samim tim nikad u zivotu nikoga od rodbine i familije vise necu imati, niko me ne podrzava u toj mojoj odluci. . . Dosli smo do tog stadijuma da sam dvorila babu i dedu, pa moja tetka i tetak nemaju dece stariji su ljudi predadose se meni, sad su mi roditelji posle njihovog alkoholisanja oboleli, svekrva mi se do sad udavala 4 puta, eto mi i nje za koju godinu. . . . Gde sam tu ja? Dal ceo zivot samo da dvorim? Ja vise ne znam gde udaram sto se kaze. . . Pozdrav. . .

    • Poštovani, mi smo stariji ljudi. Ooboje smo ušli u 65 godinu života. Nažalost, u našem braku je kulminirala kriza u odnosima. Često vodimo neprijatne dijaloge i u sve to, polako ali sigurno, uvlačimo i decu. Moja žena koristi poziciju dobre majke, okrivljujući mene da sam ja izvor problema, i za to dobija podršku dece, naročito sina. Neko bih rekao da je sve ovo smešno lako i jednostavno rešivo. Naravno, i ja imam svoj stav, ali pre nego što ga obelodanim, želeo bi da čujem vaš komentar.

    • Kad ne odgovarate na pitanje zasto onda i postoite niste odgovorili na pitanja od aprila meseca 2010 god

    • Postovana iamma 40 godina i u braku sam 15 godina, imamo curicu, moj muyj eprije mene navodno iamo vezu od 7 godina iako g acijelo vrijem varala sa gazdos s kojim je radila i na kraju se udal za njega a sad je oon umro. Moja svekrva je punih 7 godina kad god stigne mene zval njenim imenom i pricala mi kao bajkovite detalje iz veze. Kad sag ga pital u pocetku se vrlo folira, sad je to prizna pa je ynbao reci ma to ej proslos sli st aja mogu proveos sam tolike godije isl, ja sma maldja 7 godina i iamla sam momka 3, 5 godina s kojim sam doyivjela divene emotiven i dane pune seksa, za st aon nije bio nikad potentan dovoljno. Upravo kako rece prethodnica, kad sam poslije rodjennja i nejkih drugih hormona dotjela linijau postal rukovodilac jednog vaznog organ, rekala mu d aje slobodan d aje uzme jer yasluyuju jedno drugo to su dvije pokondiren tikve a ja klnjeginja i da cus ebi naci marka kraljevica. Vrlo se okrenuo meni tokliko d ase ulizivao preko mjere a majku je udaljavao sve dalje. Dok se god vi "palite# oni ce to raditi budite sigurni, nadjite sebi alternativu ako se desi njeu nek se desi i vam aa da djeca ne pate. Sve to prodje jednog dana i svima nam se to desava. Ako nastavite on ce otici njoj budite sigurni jer muski nisu kao mi njima si pridike naporne i ubijaju emociju, postajemo im paranoicne i bolesne nervno slomljene. Glavu gore sigurno nije toliko vrijedan ako vam to radi da bist se toliko ponizavali i zato se ponasajte kao da s e nista ne desava. Kako kazu svak se tajna sazna uz to moguce je da ga vec sada zbog svega manje volite i da ce vams e gaditi ali d abjeyite to priznati. Ja mogu volim 10% u odnaou na pocetak i super mi je tako a cak mi nije trebal ni altermnativa radila sam na sebi i gradila karijeru i uyival u svojoj curiuci i troje bratove koje sam rodila na srce. Niti jedna bolestan muskarac, a meni je i vas i moj bolestna nisu vrijedni sem da se pomolim za njih pa nek yive svoje layne umisljenje yivote u kojima ih nesretne yene vole a prave s eodmicu od njih. Yelim vam da budete jaci od njihovih primitivizama jer meni se gadio dok sam sve cital ja iskreno ne zanm kako u pauzama moye da vam bude super. Pozdrav

    • Postovana vas muz mozda nije kriv, nego ta devojka-zena, koja verovatno zivi sama i izolovana i druzi se samo elektronski. Ona se moze jako zaljubiti u njega ali on nema potrebe da ulazi u avanture, pored vas. Ako bi doslo do susreta izmedju njih, to bi bilo sve vestacki izazvano, jer je odnos medju njima nekada bio jedna stvar, a danas je to nesto drugo. On ima porodicu, ona nema nikoga. Sta dakle ocekuje? Da on ostavi sve vas i ode? Mislim da nije realno. Vi ste mu vec sve rekli i pricate ali proveravanje je iscrpljujuce i. . . Nemojte da se spustate na taj nivo, budite iznad toga. Sto da ga proveravate? Ako nesto zeli da uradi, on ce to uraditi kako god zna i ume. Proveravanjem mozete da ga samo iznervirate mada mozda nekim ljudima prija da vide explicitnu ljubomoru kod svog partnera. . . Ta zena tamo bi posle par meseci u vezi s vasim muzem ukapirala da nije realno to sto je izmastala i ona bi sama otisla. . . Mozda? Pricajte vi s muzem kad god mozete ali nemojte da mu citate poruke i mailove, nekako je to. . . Rusenje intime. A pocnite da se doiterujete i izlazite sami ili s prijateljicama ili prijateljima, pa da vidimo kako ce on da reaguje. I bez previse reci, onako, visoko podignute glave, kao da vas je bas briga. . . A i sto vas ne b i bilo bas briga? Sa srecom katarina