Postovani, imam 20 godina, u vezi sam " godine sa deckom koji je godinu dana stariji od mene. Prvih godinu ipo imali smo idealnu vezu, bez i jednog veceg konflikta, samo male ne suglasice. Medjutim, u poslednjih 6 meseci imamo jako izrazene svadje, u pocetku samo kada smo sami, a u poslednje vreme skoro non- stop, bez obzira na mesto i okruzenje. Vec su svi primetili da nesto ne stima medju nama, i moji i njegovi roditelji su razgovarali sa nama. Cak smo razmisljali i o prekidu veze, ali se suvise volimo i ubedjeni smo da ce ovo proci. Problem je u tome sto mi ne znamo u cemu je problem izmedju nas, a konstantno se svadjamo, planemo na neke sitnice koje nisu vredne toga, a ne mozemo da se kontrolisemo. Inace, jedno u drugom vidimo veliku podrsku i velikog prijatelja, razgovaramo o svemu. Cak se i slazemo u vezi svega. Zatim se posvadjamo oko neke sitnice, npr oko lokala u koji cemo da odemo i to do te mere da svasta izgovorimo, a zatim kad se smirimo samo se snazno zagrlimo i obecamo da se necemo svadjati oko gluposti, ali se uvek ponavlja. Samo nam nije jasno sta se to desava medju nama. Zanima me da li ce proci i sta da radimo da do toga vise ne dodje? Unapred hvala!

    Odgovoreno: 07. 02. 2010.
    • Poštovana,
      To vaše ponašanje ne prolazi jer ni jedno od vas dvoje ne odstupa u nameri da pokaže moć i želju za kontrolom ponašanja onog drugog. Borba za dominaciju u vašem odnosu je tolika da ni oko odlaska u lokal ne možete da se dogovorite ako se predlog onom drugom ne sviđa i svako pristajanje je ujedno i simbolično pristajanje na vođenje od strane pobednika, što može biti nepodnošljivo za nekoga ko je nauči da bude pobednik i zapovednik. Detinjasto, zar ne? Uspešne veze se zasnivaju na jednakosti ali i na podeli resora, kada ne postoji uzajamno slaganje. To je neki kompromis da neko ne dobije sve a drugi izgubi sve.