Poštovani. Mislim da sam na pravom mestu. U braku sam sa sedam godina mlađom suprugom već 19 gidina i 3 godine zabavljanja, tako da smo zajedno već 22 godine. Imamo troje dece 18, 16 i 13 godina. Neznam dali sam ja idealizovao našu vezu i brak ili je on stvarno i bio takav ali se eto desilo nešto što me je totalno razbilo i razdrmalo. Evo već mesec dana ja još uvek nisam došao sebi i još neznam šta da radim. Pre mesec dana sam saznao da moja supruga ima prepisku preko skypa sa pojedinim muškarcima sa kojim igra igricu travian. Između prepiski oko igrice tu su i komentari privatne sadržine gde su nakon par meseci poćeli već da se maze i tepaju šalju poljupce zakazuju razgovore unapred se zna kad će da se dopisuju i da komuniciraju a svaka komunikacija traje 2-3 sata pa i više. Kad sam to saznao bila je burna reakcija sa njene strane i rasprave svakodnevne. Na pitanja ko su oni, bilo je to su samo sa igrice i ništa više, da posle ble prepiske i preko drugih medija za koje sam saznao, mobilne poruke mesinger pa čak i preko samog traviana. Kad sam joj to napomenuo da znam ispala je, , revolucija, , i derama koja traje evo već mesec dana od 17. 08. 2009. Tenzija se ne stišava, ja sumnjam u njeno poverenje a ona menja priće svakog dana. Deca sve to gledaju i ćute. Njen odgovor je da joj je potreban ventil a ja sam je pitao zašto nismo dovoljni ja i deca i familija koja je tu oko nas nego i ti nepoznati ljudi bar za mene o kojima ja nesmem ništa da znam. Pokušavao sam sa razgovorom ali nije htela da razgovara na tu temu, nema šta da priča samnom o tome i tako u krug svaki dan. Nevidim kraj ove agonije. Molim vas ako možete da me posavetujete šta da radim i u kom pravcu da razmišljam i kakav razgovor da započnem da bi se bar nekakvo rešenje našlio. Srdačno vaš slobodan. Ako smatrate da je potrebno da se čujemo više puta nije problem samo ako ima nade da sačuvam brak i porodicu koja mi je iznad svega.

    Odgovoreno: 16. 10. 2009.
    • Poštovani,
      Poštovani slobodane, većina porodičnih drama nastane kada jedan partner šalje nejasne poruke drugom partneru koji bi da izbegne neprijatnost i neizvesnost odluke nejasnog partnera. Pokušajte da budete jasniji ženi i da u ovoj situaciji koja vama nije nejasna (dakle, opisali ste flert koja je ona objasnila potrebom za kanalisanjem uzbuđenja) budete određeni u onome što želite. Ako postavljate pitanja, gledajte da to ne budu pitanja na koja ne želite ili nećete dobiti jednosmislen odgovor. A to su pitanja kojima se proverava ljubav, bliskost, poštenje, poverenje. Ako je neko već zabrljao, a ne želi da izgubi sve gore navedeno, dolazi u poziciju da počinje i sam da daje nejasne odgovore. Zato, čarobno pitanje ženi (a koje postavljaju oni koji žele da razjasne stvari) je: moćeš li sa tim da prestaneš? Ukoliko može, ok je, a ukoliko ne može, opet je ok jer ćete u oba slučaja znati šta da preduzmete na dalje.