Poštovani doktore Stankoviću,
    Hvala na odgovoru ali da samo znate kako nijedna od oblasti koje ste pomenuli uopšte, ali uopšte ne funkcioniše bili bi ste zapanjeni. Naime, ja presudu već imam, podneta je već i krivična prijava zbog neplaćanja alimentacije ali sve to se razvlači već mesecima. Stariji sin je išao da pita oca kada će da plati ono što duguje a otac je pozvao policiju zbog uznemiravanja. Samo da napomenem da je otac tom prilikom bio pijan ali je policajac "poverovao" u njegovu priču da ga sin maltretira. Moram još da dodam da sam, dok sam još bila u braku, jednom prilikom zvala policiju zbog muževljevog pijanstva - dokazi po kući bili su više nego očigledni a on nije mogao ni da govori i čak je zaspao pred njima da bi oni rekli "evo sad se smirio, da ne pišemo prijavu". Dakle, poštovani doktore, nažalost ne mogu da se oslonim ni na koga, samo me je interesovalo kako da savetujem decu da se ponašaju prema takvom ocu ali za sad nemamo taj problem jer deci, zgroženoj njegovim postupcima, trenutno ne pada na pamet da idu kod njega.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 17. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Vaša deca logično razmišljaju, ali na žalost zbog upletenosti u situaciju u kojoj retko drugačije biva. A vi trebate da im pomognete da ne budu upletena u nešto za šta nisu odgovorna. Vaš stariji sin nije trebao, niti tada niti ikada više u budućnosti da čini nešto što je Vaš roditeljski posao da pregovarate sa bivšim suprugom o obavezama koje zu obaveze roditelja. Mešanje dece, namerno ili nenamerno, Vašom ili njihovom voljom, ozbiljno narušava ionako loše odnose sa roditeljem koji je autcajder, ali je ipak roditelj i najpotentniji objekat identifikacije za decu, koja se u opisanoj sitaciji ne mogu osećati prihvaćenim i voljenim iako je to moguće, ali zbog pretpostavke da su u koaliciji sa Vama to drugi roditelj sputava da pokaže. Ne pomažite da se to događa. Deca imaju pravo da ih vole oba roditelja. Poštedite decu (zlo) upotrebe u rešavanju pitanja za koje su zaduženi roditelji, "institucije sistema" i nevladine organizacije. Niste ni prvi ni poslednji u opisanoj situaciji i morate se izboriti za svoja i prava dece bez njihovog uplitanja. Time ćete im pomoći da kasnije u životu znaju da naprave bolje izbore nego što se vi i Vaš suprug pravili.
      Pozdrav.