Poštovani,
    Moje pitanje nije ni neobično, ni retko i nažalost je sve aktuelnije i bolnije. Naime, imam problem kada je u pitanju potencija. Započeo sam zajednički život sa devojkom koju volim i sa kojom bih u najskorijoj budućnosti voleo da imam dete. Ona je vrlo fleksibilna po pitanju dinamike naših odnosa ali, oboje smo konstatovali da trebamo nešto da preduzmemo kako bi nam sex obogatio i učvrstio, inače veoma skladnu i romantičnu vezu. Za 4 meseca veze i 2 meseca zajedničkog života, imali smo svega 6 puta seksualni odnos, suvišna je konstatacija da je to premalo. Inače, u toku odnosa nema problema na koje bih ukazao i koji nam stvaraju smetnje ali, intenzitet mog nagona je zabrinjavajući i kao da mi u fizičkom i mentalnom pogledu to uopšte i ne smeta.
    Šta mi savetujete? Hvala!

    Odgovoreno: 01. 08. 2009.
    • Poštovani,
      Nemate problem sa potencijom već relativno sniženu seksualnu želju. Relativno, jer ne postoji merni instrument kojim se može izmeriti kada je seksualna želja snižena, ali se kaže da je snižena u slučajevima izostanka motivisanosti za seksualne odnose i iizostanak seksualnih fantazija (i seksualnih snova), a ne postoje prepreke koje se tiču stavova kojima se na neki način ograničavaju seksualni odnosi. Kako obogatiti seksualni život? Pogledajte za početak 2 filma. Prvi, "sve što niste znali o seksu a niste smeli da pitate" Vudi Alena. Posebno je interesantna priča o italijanu Fabriciju koji muku muči sa ženom koja se teško uzbuđuje u njihovom krevetu, ali je nezasita na javnim mestima kada može biti uhvaćena, i slične priče. Drugi film može biti erotski ili porno koji kod osoba sa oslabljenim imaginatornim sposobnostima i lenjom maštom, mogu biti satimulativni. Možete i sa partnerkom da razgovarate o svojim neostvarenim seksualnim maštanjima, ali i eventualnim strahovima i neprijatnostima tokom seksualnog odnosa. Na kraju, potražite i tekstove na internetu o poboljšanju seksualnog života. Sve ovo važi i za Vašu partnerku, jer nije dovoljno imati flesksibilnost u čekanju (što je vrsta pritiska), već je potrebno biti zainteresovan kako povećati i seksualno uzbuđenja partnera.