Poštovani doktore
    Molim vas za savet u vezi moje sestre. Udata je, ima dvoje dece, ali se ponaša nemoguće. Previše je hiperaktivna, sve ona najbolje zna, ničiji savet ili primedbu ne prihvata, sa njom se ne može normalno komunicirati. Svađa se sa roditeljima često, majka joj smeta ne može da sluša nju i savete koje pokuša da joj da, iako joj majka sprema ručak, čuva decu i sve ostalo, a ona uživa. Ja kad pokušam da joj skrenem pažnju na nešto ona mi kaže da sam ista majka i spusti slušalicu, ne želi da sasluša bilo kakvu kritiku na svoj račun. Brine me to što prečesto nervira roditelje, a oni sve čine za nas, ali sa njom nikako da izađu na kraj (1970. godište je moja sestra) i majka se previše brine za nju i takvo ponašanje. Molim vas recite mi kako da se postavimo prema njoj jer ovo njeno ponašanje ni čemu dobrom ne vodi.
    Unapred hvala i puno pozdrava

    Odgovoreno: 20. 05. 2009.
    • Poštovani, verujem da bi vaša sestra promenila ponašanje (na bolje ili na gore) ako bi vaša majka prestala da joj kuva ručak i čuva decu, jer bi onda izašla iz uloge kućne pomoćnice i bebi siterke (prema kojima se odrasli ljudi ne ponašaju kao da su im te osobe majke) i da ponovo počne da se ponaša kao majka koja ima i svoj život. Time bi vaša sestra uvažila neki koristan savet koji dobije od majke a ne osobe koja kuva, sprema i čuva decu i koja se za ostalo i ne pita. Srdačno