Poštovani
    imam mnogo problema i molila bih za Vaše mišljenje i savet. U braku sam 12 godina. Imamo dvoje dece: dečaka od 9 i devojčicu od 6 godina. Sa mužem sam se uvek dobro slagala, mogu da kažem da smo imali idealan brak sve do novembra kada je on promenio posao i svoje ponašanje. Postepeno je počeo da se hladi i prema meni i prema deci. Posumnjala sam da ima drugu što se kasnije pokazalo kao istina. Pre nedelju dana sam saznala da je to naša kućna prijateljica koja u zadnje vreme ne dolazi ali se povremeno čujemo. Oni ne sumnjaju da ja znam. Teško mi je zbog dece. Inače ona je sveže razvedena i ima dvoje dece koji su ostali sa ocem. Molim Vas za savet jer u ovoj situaciji mi svašta pada na pamet, i ne znam kako da reagujem. Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 17. 04. 2009.
    • Poštovana,
      čestitam na uzdržanosti od ishitrenog i impulsivnog reagovanja i nadam se da moj odogovor nije stigao prekasno. Postoji hiljadu načina da reagujete, ali je pitanje šta u ovom trenutku želete. Obično je ono što se želi suprotno od onoga što je najbolje jer se najčešće reaguje iz ljutnje, poniženosti, želje za osvetom. Savetujem am da dobro proverite informacije pre nego počnete sa "optuživanjem", a još bolje je da otvoreno razgovarate sa suprugom i iznesete mu vaša osećanja i utiske o proteklom periodu, vaše sumnje i saslušate njegove odgovore. Ukoliko oboje želite da sačuvate brak, potrebno je to i pokazati postupcima (a ne svađanjem) , prekinuti sa dvostrukim životom i potražiti pomoć stručnjaka (bračnom terapeutu) u preispitivanju odnosa koji je doveo da takvog sleda okolnosti. Za sve druge aranžmane, koji uključuju razvod ili trpnju, potrebni su drugi stručnjaci.
      Srdačno