Poštovani
    molim za Vaše mišljenje. U braku sam 20 godina ja imam 42 godina a muž 47. Od pre nekoliko godina više se neslažemo u seksu. Naime on po mom mišljenju ne smatra ljubav bez seksa. Ja to ne mogu stalno da mu priuštim jer sam zaokupljena drugim stvarima. Ja sam ustvari anksiozna depresivna osoba pijem anti depresiv ludiomil i rivotril. A takođe se lečim i od tinitus otoskleroza i u glavi mi je haos. Takođe pijem i bromokriptin zbog povećanog prolaktina. Pokušavam da mu objasnim da su ovi lekovi krivi za sve naše probleme ili grešim ne znam. On to nikako ne može da shvati i kaže da nema svrhe da spavamo u istom krevetu ako nemamo seks. Razgovor više ne vredi. Napominjem da imamo dvoje dece 18 g. i 12g. Molim Vas dajte mi neki Vaš savet. Hvala
    Gordana.

    Odgovoreno: 12. 04. 2009.
    • Poštovana Gordana,
      Vaš muže ne može da shvati jer lekovi zaista nisu krivi. Potrebno je da mu otvoreno saopštite da ste neraspoložena i uplašena osoba i da njegovo ponašanje još više pojačava ta osećanja i da ukoliko želi seks mora da Vas prvo umiri i pruži sigurnost (razgovorom, pokazivanjem brižnosti, poštovanja itd.), a ne da Vas još više zaplašuje i stvara osećanje krivice. Dakle, morate reći kako se osećate i na koji način on može doći do Vašeg "ženskog srca i dokaza ljubavi" (iako muškarcima taj organ nije prvi na pameti kada su žene u pitanju), a pri tome mu pomoći i da razume šta ga očekuje ako i dalje bude navaljivao i ucenjivao. Tako odgovornost prebacujete i na njega, a ne samo na sebe i na lekove.
      Srdačno