Poštovani d-r.
    Ja sam majka 16-mesečnoj bebi. Odjednom me uhvatile neke strašne misli. Skoro sam čitala na internetu kako neki roditelji zlostavljaju svoju decu. I meni ušle u glavi te grozne misli kako da ja mogu da povredim svoje dete. Plašim se od toga. Mnogo mi je teško, užasno se osećam i plašim se da ne i ja mogu povrediti svoje dete. Neću da razmišljam o tome, borim se da izbacim to iz glave, ali povremeno te grozne scene mi prodju niz glave, i samo se pomerim s mesta i kažem "Ne daj Bože". Znam da su to bolne misli i hoću da izbacim to iz glave. Kažite mi šta znači to i šta da uradim.
    Puno hvala i pozdrav od jedne zabrinute mame

    Odgovoreno: 24. 02. 2009.
    • Poštovana,
       mnogi imaju strašljive nametljive misli kakve ste opisali, ali je strah (a ne želja) ono što čuva da se tako nešto nikada ne dogodi. Ne treba se brinuti jer se ne radi o duševnom poremećaju, ali treba raditi na učenju relaksacionih tehnika jer se nametnutne misli javljaju kod brižnih i napetih osoba. Takođe, treba naučiti skretanje misli uz pomenutu relaksaciju, kako biste sprečili da zbog opterećujućih misli počnete da preterujete u obezbeđivanju deteta, pranju i čišćenju. O zlostavljanju je reč kada roditelji nemaju strah da će povrediti dete. već voljno to čine.
       Srdačno