Molila bih Vas da mi odgovorite...ja sam u drugom stanju, 7 mesec trudnoće, udata sam skoro godinu, živela sam u provinciji a sada živim u Beogradu...kao da se sve desilo od jednom...postala sam jako vezana za svoju majku, što ranije nije bio slučaj, imam neki osećaj da kada nisam pored nje može da mi se desi nešto ružno ili daleko bilo pogubno...to traje već mesecima...najsigurnija sam kada sam u kući kod svojih roditelja i u svom mestu...možete li mi reći da li je to samo zbog trudnoće tako ili postoji nešto...bila bih Vam veoma zahvalana kada biste mi odgovorili na moj mail.
    Unapred hvala, Ana.

    Odgovoreno: 24. 02. 2009.
    • Poštovana Ana, nema načina da vidim vaš email pa ću vam odgovoriti kao i drugima. Strah od napuštanja sigurnih mesta i sigurnih ljudi se javlja kada se osoba oseća nesigurno i nezaštićeno, odnosno kada ima utisak da ako je sama može biti izložena raznim iznenadnim događajima, a da pomoći neće biti. Naravno radi se o strašljivim mislima, a ne realnim opasnostima. Trudnoća je svakako rizični period za pojavljivanje različitih emocionalnih stanja, ali svakako je važno sagledati kako to da je emocionalna vezanost za supruga došla u drugi plan reaktivirajući nekadašanje strahove od odvajanja od majke. Kakve veze sa tim ima odlazak u Beograd, adaptacija na život u njemu, doživljaj sigurnosti, dostupnost muža i njegove podrške, uključenost drugih koji pomažu ili odmažu su otvorena pitanja o kojima treba razgovaratii, pa i sa stručnim licem. Srdačno