Postovani,
    pre 3 mes. je decko prekinuo vezu koja je trajala oko 5 meseci. Zaljubila sam se u osobenjaka koji je emocionalni invalid i kome i decenijski prijatelji predvidjaju buducnost bez porodice. Nisam bila zadovoljna tom vezom,svesna mana te veze, ali mi je ta osoba znacila, njeno prisustvo, mozda navika, prijateljstvo koje smo izmedju ostalog imali. Istrosila sam svoju energiju i pre i posle raskida. Sada, i posle 3 mes, imam nagle promene raspolozenja, danima sam vesela, nasmejana, a onda bol, tuga, plac, nedostatak prisustva te osobe sto mi neretko izazove migrene od kojih patim. Doticna osoba mi je nudila prijateljstvo, ali zbog bola koji nosim u sebi, ja na to nisam spremna. Ako bih se druzila osecala bih bol zbog njegovog prisustva,a nemoci postojanja bilo kakve emotivne veze, a ovako imam bol usled toga sto ga izbegavam, kada ga sretnem javim mu se ili ne sto zavisi od raspolozenja.Posle imam osecaj grize savesti sto mu se nisam javila. Ne mogu se izboriti sa time. Brine me sto ne mogu jednostavno da ga zaboravim. Inace sam svojim zivotom zadovoljna, zaposljena sam, stalno se usavrsavam i radim na sebi. Ali emotivno sam skrhana, totalno....prosla sam teske trenutke razvoda roditelja i smrti baka i deka u poslednjih nekoliko godina, srodnu dusu nisam nasla i osecam se izgubljenom, stalno nalecem na pogresne ljude....Hvala.p.s Sklona sam dugotrajnim razmisljanjima pokusavajuci da sklopim psiholoski lik tog osobenjaka, ispitujuci svoje ponasanje...i tako meseci prolaze, a ja sam u zacaranom krugu svojih misli.........

    Odgovoreno: 18. 02. 2009.
    • Poštovana, sasvim je razumljivo da jedan period posle raskida emotivne veze, osobe ne pokušavaju da uspostave kontakt, jer da su mogle to da učine ne bi ni raskidale. Zato, možete bez osećanja rivice da svom "bivšem" saopštite da trenutno niste spremni za bilo kakav kontakt, ni ljubavni ni prijateljski dok vam se osećanja ne stalože, a da ćete kada budete spremni i sami se javiti da nastavite sa prijateljstvom ukoliko to tada budete želeli. Srdačno