Postovani,
    vise ne znam sta da radim i kako da se nosim sa ponasanjem svoga supruga !ja imam 35 g a on 46 godina u braku smo tek 4 godine i imamo sina od 3.5 godine,pre braka smo bili u vezi skoro 5 godina ,on je u to vreme ziveo u inostranstvu a ja Srbiji vidjali smo se svakih mesec ipo dana a culi skoro svakodnevno,celo vreme naseg zabavljanja a sada i braka njegovi roditelji i brat su bili protiv nas i tako je i dan danas(mene ne zele,a dete cas priznaju cas ne,interesuje ih samo njihov sin a i unuk samo da bi time mene povredili i ponizili jos vise )dakle posle 4.5 godine zabavljanja njegovom zeljom ja sam ostala trudna(mada sam to zelele i pre ali zbog njegove situacije u porodici cekala sam da to odluci on sam )dakle ostala sam trudna, napustila svoj posao,sve sto mi je bilo drago,spakovala se i otisla kod njega u CH(tamo smo se vencali,pravili svadbu)niko ni od njegovih a ni mojih nije bio na nasoj svadbi ,jer nije bilo vremena da moji roditelji dodju zbog papirologije? Sve je bilo idealno prvih 6 meseci! on je radio,u slobodno vreme se provodio sa i opijao sa prijateljima ,sa njima se dogovarao i planirao A JA SAM CUTALA ZBOG MIRA U KUCI I MOJE TRUDNOCE !!!Pimecivala sam jos tada da mene nikad ne pita za misljenje,da mu je drustvo vaznije i da su mi njegove prijateljice koje je dovodio u stan sumljive(da su mu zapravo vise od toga)Nametnuo mi je svoje drustvo,svoje poznanice,svoje navike, a kada sam pokusala da mu objasnim da sam u ovoj drzavi nova i da mi je tesko da se uklopim ODMAH u njegova prijateljstva(i da meni neki od njih ne odgovaraju jer se sve svodilo na rekla-kazala) REKAO MI JE TADA DA SAM NEZAHVALNA I IZVREDJAO ME !!!Nasi problemi su poceli da budu sve veci i veci kada je beba napunila 2 meseca?ni pre toga mi nije bio od koristi jer ga nikad nije bilo kod kuce!opijao se sve vise,nalazio razne izgovore zasto posle posla ne dolazi odmah kuci,zabranio mi je da se mesam kako on kaze u njegov privatni zivot,skrivao pisma od telef.racuna i banke,nije zeleo da imamo zajednicki racun u banci,odlazio na proslave,skijanje sam,SANT TROPEZ-FR,JORDAN(naravno sa pijateljima)I UVEK UZ OBRAZLOZENJE DA JA NE MOGU JER IMAM MALO DETE,jedno vece kada je dosao vidno pripit pitala sam ga nasta mu to lici ? odgovorio mi je DA JE TO ON !I DA ON RADI KAKO ON HOCE A MENE KO J....,AKO MI SE NE SVIDJA MOGU SLOBODNO DA IDEM I JA I DETE !!! dobila sam tada i prvi samar i sokirala sam se jer sam u narucju drzala naseg sina koji je imao tada nepunih 40 dana(a njegov odgovor je bio "STA MISLIS DA NESMEM DA TE UDARIM JER DRZIS DETE" i onda je pocelo sve gore i gore,sve sam sama obavljala oko deteta,kuce,kupovine,ucila sam nemacki,molila ono malo ljudi koje sam znala da mi pomognu i prevodu sve sto mi je bilo potrebno u vezi biroa za zaposljavanje,kura nemackog,trazila sam posao i jos mali milion stvari sam morala sama da obavim potpuno SAMA,a pored toga sam sve ucestalije dobijala batine(prakticno kad god on nije imao odgovor na moje pitanje ja sam dobijala batine)u pocetku mi se posle toga izvinjavao obecavao da to nece vise nikad uraditi ali se uvek ponavljalo iznova da bi sada posle 4 god doslo do toga da mu vise uopste nije zao sto otvoreno i kaze.Do mene su dolazile razne price od njegovih takozvanih prijatelja da me vara i da je to radio i dok smo bili u vezi,saznala sam za njih 15 tak sa kojima je bio.Najveci sok za mene je bila nasa komsinica koja je od njega mladja 21 godinu i sa kojom je tada bio u vezi(nju mi je predstavio kao zenu svog poznanika i na hjegov nagovor i njeno insistirahje sam i pocela da se druzim sa njom)nju ie cak i zaposlio u svoju fimu i svi su znali tek od tada da su njih dvoje zajedno,ja sam saznala zadnja i to licno od nje (kada je dobila napad ljubomore jer je cula da mi NAVODNO planiramo drugo dete)ona me je izvredjala a od njega sam dobila takve batine da cu to pamtiti citav zivot(i to zato sto sam ga pitala da li je to tacno)tvrdio je da to nije tacno sve do onog trenutka dok se svo troje nismo suocili.PRIZNAO JE DA SE VIDJAO SA NJOM JER MU SE ONA NAMETALA ali da medju njima nije bilo sexa,ali tek kasnije kada smo ostali sami(u njenom prisustvu je samo cutao)priznao mi je sve prevare,tako da se ispostavilo da su neke i na svadbi bile a neke sam cak i u stanu gostila do jutarnjih sati U POODMAKLOJ TRUDNOCI. OD TADA JE ZA MENE SVE STALO,IZGUBILA SAM I ONAKO VEC POLJULJANO POVERENJE,OSETILA SAM SE IZDATOM I SA NJENE A NAJVISE SA NJEGOVE STRANE!!! dok sam prolazila kroz sve to nasi zemljaci su me zazaljevali i od tada ja vise nisam ista jer mi se srusio svet koji sam gradila za nas i naseg malog andjela,pricalo se a i danas se prica da drugo dete od komsinice i nije dete njenog muza vec mog (mala neopisivo i lici na mog muza sto je ocigledno)10 meseci nakon toga mi smo se preselili na sasvim drugi kraj grada a ona je odmah po izbijanju tog skandala napustila posao i nedugo posle toga i razvela,danas cak i ne zivi u nasem gradu. Po useljenju u novi stan ja sam pronasla posao potpuno sama(dete je nekih 11 meseci bilo kod mojih u srbiji sto je u meni stvorilo takav bol u dusi a njemu prebacivanje krivnje na mene DA SAM NESPOSOBNA MAJKA )no i pored svih sokova i odvojenosti od deteta ja sa ostala jaka i resena da taj brak sacuvam zarad detetove buducnosti a i verujem u izreku "ljucki je prastati"dakle sredila sam stan,nasla cak 2 posla(zaradjivala cak 1.5oo fr vise nego moj muz)polozila za kola,uplatila kurs nemackog,dovela dete iz Srbije,organizovala bebisiterku i vrtic za malog,A ON on je ostao isti,cak i gori !!!pre toga je sav novac(za koji sam u medjuvremenu saznala sasvim slucajno) sa konta prebacio u nemacku na tajni konto.napustio posao i otvorio firmu i restoran sa prijateljem,zabranio mi svaki pristup njegovom poslu(zabranio mi ulaz u restoran)navodno vise nema platu,na kontu ima tek toliko za mesecnu kiriju stana,a ja znam da zaradjuje jako dobro,ne ulaze vise nista u kucu,stalno mi prebaca kako mi je napravio vizu i doveo me u CH,kako je razocaran u mene i moje ponasanje,kako sam nezahvalna,kako je svaka bila bolja od mene,dopusta detetu sve sto mu ja zabranjujem,okrece dete protiv mene i preti da ce mi ga uzeti a mene vratiti za Srbiju,tajanstven je i samnom vise i ne komunicira-obraca se samo detetu,cak vise i ne spavamo u istoj sobi,oduvek je gledao erocke filmove dok sada je postao fanatik,kuci dolazi samo prakticno da prespava. Ja sve svoje i detetove racune placam sama-mucim se i borim(razbolela sam se od retke upale oka)a on mi na sve to kaze da sam kilava i da cu uskoro na stake i sve sa cinickim podsmehom,pio je i pre mnogo i svakodnevno ali sada je u alkolosinom stanju svaki dan.2 puta je intevenisala policija i drugi pu su ga izbacili iz stana na 3 mes. uz zabranu pristupa na 200 metara.,uputili su ga na grupnu terapiju za alkolizam i na grupnu terapiju protiv nasilja ALI ON NIJE ZELEO DA IDE NA TE TERAPIJE JER KAZE DA NEMA PARA ZA BACANJE,ja sam isla kod psihologa ali su mi rekli da bi morali sa njim da razgovaraju,ali on nije hteo da se odazove pozivu. JA VISE NEZNAM STA DA RADIM I KAKO DA SE PONASAM SA NJIM-POKUSALA SAM SVE,uvek obecanja koja se ne ispune,uvek dogovori koji se ne ispostuju,lazi,skrivanja,prevare itd. INTERESUJE ME VASE MISLJENJE I MOLIM VAS AKO JE MOGUCE ODGOVORITE MI NA MOJ E-MAIL ADRESU(molim diskreciju). Nemam kome da se obratim a on ne zeli da ide u bracno savetovaliste. UNAPRED ZAHVALNA

    Odgovoreno: 19. 02. 2009.
    • Poštovana, nema načina da vam odgovorim na lični email jer nemam mogućnosti da ga vidim, a i nije praksa da da saradnici sajta to rade. Na vaše pitanje nemam odgovor jer ono što ste vi opisali u mnogome prelazi granicu brčne i poridične krize i patologije, već spada u domen rada socijalne službe za borbu protiv porodičnog nasilja i zaštitu od zlostavljanja i zanemarivanja dece. Srdačno