Postovani,
    pre nekoliko dana sam vam napisala pismo I nisam dobila odgovor sto me je dodatno razocaralo jer sam jedino vama otkrila svoju bolnu tajnu.Bila sam u tajnoj ljubavnoj vezi sa ozenjenim covekom godinu dana pre 3 meseca on je iznenada jako mlad umro i ja od tada tonem stalno placem ali krisom jer za nasu vezu niko nije znao,stalno glumim ono sto nisam i mislim da nemogu jos dugo tako izrzati.Sticajem okolnosti njegova supruga i ja smo se od njegove smrti jako zblizile a meni jedino odgovara drustvo njegove dece valjda me podsecaju na njega.Ja sam ga stvarno jako volela a mislim i on mene njegova smrt mi je okrenula zivot na glavacke vise nisam ista osoba u meni nema volje za zivotom nema radosti.Ja sam vec 11 godina u vezi i moj partner za sada tolerise ovakvo stanje misleci da smo u krizi i da ce proci nismo imali odnose 3 meseca i ja nemam volju da mu se uopste posvetim.Neutesna sam emotivno slomljena i svaki dan se pitam da li cu nekada ponovo biti srecna kao sto sam bila.Hvala

    Odgovoreno: 18. 02. 2009.
    • Poštovana, žao mi je ako je vaše pitanje povučeno bez odgovora. Vaša osećanja su sasvim razumljivo tako intenzivna jer ste pretrpeli emocionalni gubitak, ali vaše ponašanje niko drugi ne može racionalno shvatiti jer za sve druge nema realnog razloga za takvim tugovanjem. Ljudima kojima pretrpe tako velike i tragične gubitke drugi ljudi pomažu u saosećanju kroz rituale. emocionalnu i fizičku podršku kako bi svoj gubitak nekako lakše podneli. Vi ste, na žalost toga lišeni, jer je to cena tajnih ljubavnih trouglova. Zato predlažem da svakako potražite sagovornika, najbolje stručnog, kome je i posao da sačuva tajne, a da pomogne i da vam bude na raspolaganju da "otvorite dušu". Takođe, možda nije najbolji trenutak, ali svakako treba preispitati emocionalni odnos sa "živim" partnerom koji nažalost i posle 11 godina ne "čita" šta se sa vama događa, koliko ste emocionalno ugroženi i kakve su vaše zajednike partnerske potrebe. Odnos sa ljubavnikovom suprugom je ponovno upuštanje u emocionalne odnose koji nisu prava kompenzacija za vaše stvarne potrebe koje nedostaju u odnosu sa sadašnjim partnerom, pa iz takve "veštačke" relacije ponovo može izaći neko povređen i ne treba je po svaku cenu održavati. Srdačno