Poštovani,
    imam problem što i posle 7 godina ne mogu da oprostim mom ocu i mom bratu što nisu imali volje da mi pomognu da sredim svoj život. Imao sam priliku da finansijski sebe obezbedim za ceo život, medjutim oni su me oterali u drugu krajnost. Sad da živim ja sam odbijao od samog početka, a i sad još odbijam, ali sad shvatam da to što sam odbijao i terao inat, ustvari samo sam sebi protraćio vreme i uništio svoje zdravlje. Meni se čini da uvek u sebi imam nervozu, a u zadnje vreme i sanjam i svakog dana razmisljam o onom kako bi mi bilo. Sećam se kad sam podnosio sve lakše, a sad sve shvatam kao neko prokletstvo.
    Hvala.
    Pozdrav

    Odgovoreno: 12. 01. 2009.
    • Poštovani, i psihijatrija i religija se slažu da je veličina ličnosti u sposobnosti praštanja. Praštati, ali ne zaboravljati, da se greške ne bi ponavljale. Ako smatrate da je došlo vreme da prestanete da se inatite, traćite vreme i uništavate zdravlje, vi prestanite da razmišljate kako bi bilo kada bi bilo, već učinite nešto da ono što želite bude. Kada čovek radi ono što mu koristi nema vremena da razmišlja o prokletstvima. Srdačno