Molim Vas ako možete da mi odgovorite. Ja imam dvoje djece studenta i srednjoškolku tokom. 4 zadnjih godina imali smo dosta problema. Otac im je jedan neodgovoran roditelj, pa se bojim da smo svi postali depresivni. Pored moje inicijative da se obratimo za pomoć nekom stručnom licu deca odbijaju, ne mogu da ih ubedim. Sin mi je često veoma agresivan. Ima 19 godina i stalno kaže da je nesretan a ćerka 17 godina povučena i uplašena, tako da sumnja u svakog osim u mene. A i materijalno ne stojimo dobro da bih mogla da se obratim nekom stručnom licu.
    Sa poštovanjem i molbom čekam Vaš odgovor i Vaš savet.

    Odgovoreno: 11. 01. 2009.
    • Poštovana, jedna poruka mi je jasna, a jedna nije iz vašeg pisma. Prva, da vam je suprug neodgovoran, a da ste (verovatno stim u vezi) svi depresivni mi je jasna. Druga, da deca odbijaju, odnosno ne možete da ih ubedite da se obratite za pomoć, nije mi dovoljno jasna. Moja dilema je, ako je vaš suprug neodgovoran, zašto ubeđujete decu? Da li ste "digli" ruke od supruga, kome možda treba pomoć, a ubeđujete decu kojima možda ne treba pomoć već odgovorni roditelji? Lečiti posledice je isto što i lečiti glavobolju kod gangrene zuba. Da bi ste obratili stručnom licu treba vam overena zdravstvena knjižica ukoliko ste u Srbiji, a ne materijalna sredstva. Srdačno