Poštovani,
    Imam veliki problem! Sa devojkom sam 7 godina i ona nikako ne želi da vodimo ljubav! Oboje imamo po 25 godina! Ja to više ne mogu da podnesem i u zadnjih mesec, dva sam u očajnom stanju zbog toga, a i veza je postala užas zbog toga! Pošto je nevina, prve dve godine je nisam ni terao, a na dalje je počela da mi obećava da ćemo to uraditi i da ona to želi! I tako su prolazili meseci i godine, u raznim izgovorima svih vrsta! Pošto je puno volim, verovao sam joj i nisam hteo da je silim! Kada god bi započeo razgovor o tome, ona bi ga izbegavala ili nalazila raznovrsne izgovore! Zadnjih par meseci, kada sam joj rekao da više ne mogu da trpim da me laže, ona mi je priznala da me je svesno lagala sve ove godine i da to nikada nije želela i da joj to uopšte ne treba! Sada mi otvoreno kaže da ili trpim ili tražim drugu, tj da je ostavim! Da bi bolje sagledali situaciju, ona završava medicinu, živimo u velikom gradu, dobrog smo materijalnog stanja i stalno je pričala da želi da se uda za mene!
    Molim Vas za savet šta da radim i u čemu je problem!

    Odgovoreno: 06. 01. 2009.
    • Poštovani, više puta sam odgovarajući na pitanja potezao za statistikom, svetskom i onoj iz mog istraživanja sa osobama vašeg i mlađih uzrasta kako bih zainteresovanima dao informaciju sa kojom mogu da uporede svoje seksualno ponašanje i seksualno ponašanje svojih vršnjaka. Sedam godina bez konzumiranja veze kod dve mlade odrasle osobe nije nemoguće, ali je zaista prava retkost i u našem (pseudo)tradicionalnom i (pseudo)patrijarhalnom društvu. Veoma je važno pre nego što donesete konačnu odluku kako će vaša veza funkcionisati u budućnosti, da čujete uverenja i stavove kojima se vaša devojka vodi pri odluci da seksualno ne konzumirate vezu. Nedostatak seksualne želje (uopšte) i nedostatak seksualnog nagona nisu promenljiva kategorija u odnosu na činjenicu da li je osoba u braku ili ne, odnosno, bilo bi čudno da se osoba ne "loži" kada je van braka a da sa danom venčanja postane seksualno raspomaljena. Ako je nedostatak seksualne želje u pitanju, onda će se ponašanje nastaviti u braku. Ako su u pitanju naučeni tradicionalni konzrvativni ili religijski stavovi ili strahovi (naučeni putem informacija ili nekim traumatskim iskustvom) koji uslovljavaju seks brakom, onda svakako zaslužuju razjašnjenje, razgovor, možda i savetodavni ili terapijski rad uz pristanak oba partnera a u interesu opstanka emocionalne veze. Podaci koje ste naveli da bi bolje sagledali situaciju obično drugima primarni u seksualnom životu, ali ih vi uzmite u obzir ako su vama podjednako važni, pogotovo pitanje udaje i šta bi se time promenilo i zbog čega. Srdačno