Imam 28 god., spletom slučajnih okolnosti tokom leta upoznao sam jednu doktorku iz Doma zdravlja Voždovac. Vremenom, prema njoj su se javila odredjenja osećanja, i nakon dva meseca postao sam 'ludački' zaljubljen u nju. To sam joj više puta demonstrirao na različite načine. Prema njoj, kao i prema ranijim devojkama imam samo najiskrenije, časne, ozbiljne namere. Početkom oktobra pozvao sam je na večeru, to je bila dogovorena stvar, medjutim ona je odustala kada sam joj rekao koje sam godište, naime ona ima 45 god. Ona se ne javlja, uporno joj šaljem poruke, kako bi stvorila pravu sliku o meni. Ako postoji sudbina, ako postoje iskrene namere, ako su moja osećanja postojana kao što jesu, ako ne postoje realne prepreke za naš odnos, šta je problem i šta da radim???
    Molim Vas za mišljenje, ali mišljenje lišeno predrasuda.

    Odgovoreno: 04. 01. 2009.
    • Izgleda da ni moje ni Vaše moguće predrasude nisu prepreka, već "predrasude" gospođe u koju ste "ludački" zaljubljeni, pa je pre svega logično da prvo saznate njeno razmišljanje i razloge zbog kojih izbegava susret sa Vama. Naravno, ukoliko je to uopšte moguće. "Ludačka" zaljubljenost obično ometa ozbiljnost i časnost, pa predlažem da malo "oladite" sa porukama o sobi i svojoj ljubavi prema njoj, već da nađete način da saznate šta ona misli i oseća o Vašim namerama i kako sebe vidi u svemu tome. Bez toga, velike su šanse da se još dugo pitate šta je problem i da Vi počnete da zaključujete na osnovu predrasuda.