Moja žena, posle skoro 3 godine braka, kao da je "poludela". Mislim da sam joj bio prilično dobar u braku. Pokrenuo sam pitanje radjanje dece, posle toga kao da je počelo vrlo loše da se ponaša. Dere se, priča "gluposti", viče na mene. Fin sam prema njoj, volim je, ali pod uticajem vrlo lošeg obraćanja prema meni počeo sam i ja "pucam " i da nedolično reagujem (nisam je udario). Njeno ponašanje nekad izgleda ovako: satima traje njena tirada, po meni, bezrazložnih prigovora, vrlo ružnih psovki ruganja, vredjanja. Ceo brak je po njenom udovoljavam joj na mnogim stvarima i kada nije po mojoj volji. Kada želim da bude po mome, nastaje histerija, ucenjivanje... Nije mi jasno gde je žena koja me je volela, šta se to dogadja. Obraćam se nama bliskim ljudima, ali nemam podršku.
    Imate li neki koristan savet?
    Hvala!

    Odgovoreno: 02. 01. 2009.
    • Pre nego što zajednički odnos natovarite naslagama "bezrazložnih" ali predatorskih svađa, predlažem da se što pre vratite na temu od koje je sve počelo i da razmislite na koji ste način mogli da utičete na tako žestok preokret u ponašanju. Rađanje dece je osetljiva tema ukoliko postoji problem sa mogućnošću rađanja, sa ostvarivanjem ličnih planova, čak i postojanjem straha od rađanja, pri čemu se umsto razumevanja i podrške naiđe na osudu i okrivljivanje od strane partnera. Ne znam da li je to sa vama slučaj jer to niste napisali, ali kao korisno i logično mi se čini da se vratite na početak sukoba, koji se kasnije odvojio od svog izvora i funkcioniše sam za sebe. Izbor mesta, načina i okolnosti u kojima ćete ponovo razgovarati treba biti drugačiji od uobičajene, "za svađu spremne atmosfere".
      Srdačno