Kako da pomognem svojoj ćerki... Ona ima 23 god, ima bebu od 2 meseca, ranije je započela vezu sa jednim narkomanom i on je i nju uveo u heroin. Nakon 6 meseci odvojili smo je od njega, no kasnije protiv moje volje, a podrškom oca, nastavila je sa narkomanom. Naravno lagali su da je sa njim sve u redu, da su prestali. Onda ostaje u drugom stanju i poradja se, beba je dobra. Sa mnom ne razgovara sve vreme i mi se ne vidjamo. Nije mi se dopuštalo. Kad se porodila, nisam mogla izdržati i otišla sam u bolnicu, videla sam i nju i bebu i to nekoliko puta. Kasnije mi je obećala da će da mi se javi, no to je samo jednom uradila. Beba je napunila 40 dana . Inače odnos mene i njenog muža je narušen, jer kad smo je oduzeli od njega, on je krio nju i ja sam naravno grubo tražila da mi kaže gde je, onda me on i udario, a ujedno je pozvao i policiju i to policajac sa kim on saradjuje. Ali i pored svega otac moje ćerke koji je oduvek bio neodgovoran otac i kome je teško da se bori, a možda i ne razume šta je droga, dopustio je sve. Mene su svi optužili da ja samo izmišljam. Nedavno kada sam se javila, ćerki drhtao glas ne znam što i nije znala kada će da dodje. Nakon dva dana, opet se javljam sad kaže da joj kupim kolica za bebu, što sam naravno potvrdila i dogovorili se da za dva dana da odemo kupiti i tako i videćemo se, ali onda dva dana ne javlja se. Onda piše poruku da ne može da govori da neki ljudi ne opraštaju tako lako, to je na njega mislila naravno i da joj ne zvonim.  Prije mesec kada smo se čuli ona mi je sama rekla da nema više droge, što nakon svega sumnjam, a čudno je to što je bebu iznela do kraja i da je beba dobra.  Da li je onda uzimala nešto drugo, recimo metadon ne znam. Da je apstinirala ne znam.....
    Nemojte mi sad reći da moram da razgovaram sa psihologom, to znam, ali Vas molim da mi kažete kako da postupim, šta da radim, kako je ispravno da bi mogla nekako svojoj ćerki i bebici, da pomognem da je spasim. Ona naravno njega voli i naravno on joj je potreban. Inače, ona doji bebu. Neka Vas Bog blagoslovi. Pomozite mi Molim Vas.

    Odgovoreno: 21. 12. 2008.
    • Poštovana, naravno da vam neću reći da se javite psihologu (bolje psihijatru) kada već znate da je potrebno, ali vam hoću savetovati da porazgovarate sa vašim suprugom (njenim ocem koji joj daje podršku, ali istvremeno ne daje vama). Kako sada stoje stvari, vi ste na jednoj, a vaš suprug, ćerka i zet na drugoj strani, možda ne bitno povezani, ali jasno u sukobu sa vama. To treba promeniti, a očekivano je da od supruga najlakše dobijete podršku. Ali podršku za šta? Za nametanje svoje volje ne možete, jer se radi o odraslim osobama koji imaju svoju volju. Da učestvujete u pomaganju ćerke i kontakt sa njom i unukom možete, ali za to je opet potrebno da ne namećete svoju volju u vezi zeta, već da pokažete dobru volju da u ovom trenutku kada je vašoj ćerki potrebna pomoć ne insistirate na dikusijama koje će pogoršati, a ne poboljšati odnose. Srdačno