Obraćam Vam se za savjet, jer stvarno nisam u mogućnosti da sama dođem do rešenja. Sa momkom sam 2.5god u vezi. Teška je i tvrodglava osoba, ali nije ni malo loš sam. Poslednji mj je puno nervozan, zatvorio se u sebe, po par dana mi se ne javlja, kaže da ga gušim, jer mu se javim dnevno kao i svakog dana. Onda kad se odljuti, nikada ne želi razgovarati o tome, i tada je grub, imamo sex i tada je nježan kasnije opet je bezobrazan. Imam osjećaj da mu previše smetam, ali ne znam zbog čega. Moja drugarica koja to posmatra sa strane mi je prestala govoriti da griješim - odustala je. Ne izlazi samnom nigdje, kada treba otići nedgje zajedno kao da ga ošamarim. Uopšte mu nije problem izderati se u društvu na mene, pa onda za 5 min sav je sladak. Svašta mi kaže pred drugovima. A ja sam tip - sačekaću da dodjemo kući, pa ću reći da mi smeta. Sramota me, svi vide da je grub. Stvarno u društvu ćutim, nikad se ne ubacujem u njegove razgovore, ok sam prema svim njegovim drugovima i sa njegovom porodicom. Previše sam mu popustila, kad god mu skrenem pažnju da patim, da me boli njegova grubost kaže mi - idi dalje ako ti ne valjam. I ja nikad ne odem iako ne znam zašto. Stalno je nešto ljut. Stvarno bi htjela mu pomoći i prići, ali ne znam kako. Ili da jednostavno odem. Ljubomoran je puno na sve, a ja čak ni ne izlazim nigdje, osim na fax.

    Odgovoreno: 11. 12. 2008.
    • Primećujem da ste u odnosu sa Vašim momkom nedosledni. Udovoljavete mu u svakom pogledu osim kada vam kaže da idete dalje iako neznate zašto ne odete. Želite mu pomoći, a imate utisak da mu smetate. I tako Vi ostajete zaljubljeni, zbunjeni i nedosledni u svojim postupcima, a on stalno ljut, osim kada imate seks ili nakon izdiranja. Možda trebate postati dosledni, i da ili prestanete da mu udovoljavate i pomažete njegovoj ljutnji ili da budite dosledni u udovoljavanju i poslušajte baš sve što Vam kaže (ali i ono što neznate zašto ne činite). Onda procenite kakve promene nastaju u Vašem odnosu.