Poštovani,
    Udata sam 12 god, imam dve ćerkice. Imam problem da kontaktiram sa mužem. Od 2005 sam doznala da naša kućna prijatelica nije ono što sam ja mislila, na njegov mobilni sam našla poruke koje navode da oni nisu samo prijatelji, nego više od toga (ljubavnici). Sve sam mu to rekla i dokaze pokazala da to što pričam nije samo moja fantazija, nego realnost. On neće da priča o tome, nego samo mene napada, da sam ja ljubomorna i da izmišljam stvari kako meni odgovaraju. Postala sam mnogo nervozna, a ja po prirodi sam mnogo tiha i smirena osoba, ova situacija kao da ima uticaj na mene, nisam više ta što sam bila. Znam da još uvek imaju kontakt, na žalost neće da prizna. Nemam pojma kako sebi da pomognem, ja ga još uvek volim.
    Kako da sebi pomognem ne znam stvarno, već 3 god mučim sebe, hoće sve da eksplodira od mene.
    Pomozite mi....
    Hvala puno.

    Odgovoreno: 28. 11. 2008.
    • Poštovana,
      iako sadržaj Vašeg pisma uvažavam , ne mogu da se ne prisetim onog vica-anegdote kada muž uhvaćen u prevari kaže ženi: "Zar ti više veruješ svojim očima nego meni?". Imate hiljadu načina da reagujete na to što ste dokazali, a vi 3 godine nastavljate da dokazujete, naravno iz razumljivih razloga koji ste naveli, da ga još uvek volite. Ali da li Vas ljubav ili strah sprečavaju da reagujete? Naravno, kada kažem da trebate da reagujete, to ne podrazumeva da proganjate, učinite neko nasilje ili se razvedete. Dovoljno je postaviti nova pravila u relaciji, ukazati na konsekvence i naravno sprovesti ih bez odlaganja. U tome Vas možda sprečava strah a ne ljubav? Ljudi se iz ljubavi bore za ono što vole, a iz straha izbegavaju da reše probleme. Nadam se da ćete Vi slediti ljubav, a da ćete strah koji Vas je toliko dugo držao "pod svoje" pobediti.
      Srdačno

Komentari na pitanje: #15917

    • Draga moja, postavite ultimatum, ili ona ili ja. Ako izabere nju, ništa vam i ne treba, lepo se kao ljudi dogovorite o brizi za decu i spakujte mu stvari da se preseli kod nje.