Poštovani,
    pre 10 dana izgubila sam voljenu osobu, preminuo je iznenada. Bol koji ja osećam je neizdrživ, imam osećaj da više nikada neću moći da se radujem, nemam nikakva interesovanja, tresem se, ne mogu da spavam, plačem, osećam jak bol u grudima i obliva me hladan znoj. Samoća mi ne odgovara, a kada sam u prisustvu ljudi plače mi se stalno.
    Ako postoji nekakva terapija ili bilo kakav savet recite.
    Hvala

    Odgovoreno: 15. 11. 2008.
    • Poštovana,
      saučešće i Vama! Lično, potišten sam zbog činjenice da u poslednjih nekoliko dana imam prilike da u više navrata izjavljujem saučešće kako preko ovog sajta, tako i u privatnom životu. Ali, to je realnost naših života. Fredi Mejkjuri, pokojni pevač grupe Kvin (Queen), pred smrt je otpevao predivnu pesmu "Show must go on" (Predstava mora da se nastavi: http://www.purelyrics.com/index.php?lyrics=wpypusyz), gde kaže; srce mi je polomljeno, mejkap se ljuska, ali moj osmeh i dalje stoji. Naravno, jer život mora da se nastavi. Ono što osećate je ljudski, očekivano i predstavlja normalnu tugu i žalovanje. Protiv tih osećanja se ne treba boriti, niti ih sakrivati. Plakanje je dobar i zdrav ventil i ne znam da li imamo bolji i ne treba ga obuzdavati. Vreme gubitka je vreme kada su prijatelji i najpotrebniji, a najbolji lek je vreme, koje ne može da izleči, ali može da umiri tu neizdrživost. Naravno, da bi se patnja ublažila dozvoljeno je i korišćenje psihosedativa, oko čijeg doziranja predlažem da se dogovorite sa lekarom.
      Srdačan pozdrav