Poštovani doktore,
    moj suprug ima problema sa opsesivnim mislima. Mi smo godinu dana u braku i njegovo stanje se svakim danom pogoršava. Nemam puno iskustva, ali sam čitala puno o tome i mislim da se radi o opsesivno-kompulsivnom poremećaju. Opsedaju ga jako čudne misli i za njega samog je jako naporno kao i za osobe oko njega.
    Zanima me kako mogu da mu pomognem i da li možda treba da se obrati psihologu?
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 13. 11. 2008.
    • Poštovana,
      suprug treba da se obrati psihijatru da bi se prvo utvrdilo o čemu se radi, a zatim preporučila adekvatna terapija. Vi u tome možete mnogo pomoći utičući da se odlazak lekaru ne odlaže. Ukoliko suprug odbija sam da se javi psihijatru (sa poznatom sentencom: "nisam ja lud, ako ti treba psihijatar idi ti pa se leči"), ponudite da zaista odete zajedno kod psihijatra i/ili porodičnog psihoterapeuta, koji će opet ili vratiti terapiju na individualni pristup ili nastaviti sa zajedničkim radom, ali svakako započeti tretman.
      Srdačno