Poštovani,
    imam jedno možda nespečificno pitanje: naime, imam 33 godine i od pre godine dana kada sam doživela veliki stres (majka mi je preminula) počeli su da mi se javlajju s vremena na vreme, kad se previše zamorim, čudni jaki bolovi u vidu grčeva, nekad u torakalnom delu kičme, koji bi se širio ka grudima i srcu, nekad ispod pazuha, sa širenjem ka grudima. Toliko su jaki da moram da popijem i analgetik i bromazapam . Bila sam na ultrazvuku dojki, nalaz je bo. Snimala sam pluća, uredno sve. Ekg srca isto. Fizijatar mi je rekao da je to zbog moje loše kičme (skolioza i lordoza).
    Šta Vi mislite?
    Hvala unapred,
    Nina

    Odgovoreno: 13. 11. 2008.
    • Poštovana,
      neki ljudi svoju žalost ne pokazuju otvoreno kroz ponašanje već organizam snažne emocije prikriveno prazni kroz izmenu funkcija telesnih organa. Odavno se prati uticaj bola (fizičkog i duševnog) na funkcionisanje imunog sistema i zapanjujući su rezultati u kojoj meri bol blokira rad imunitet i snižava prag osetljivosti na druge stimuluse (još viš pojaavajući bolnu osetljivost). Dakle, predlažem dve stvari. Prva, proveriti šta pomaže, analgetik ili bromazepam, tako što jedan nećete uzeti tokom sledećeg napada. Drugo, ukoliko pomaže analgetik, pozabavite se fizikalnom terapijom, a ako pomaže bromazepam pozabavite se razgovorom sa profesionalcem za ljudsku dušu sa kojim ćete porazgovarati o sadašnjem emocionalnom stanju i odnosu prema događaju koji je za vas bio stresan i okidač za pojavu telesnih bolova. Naravno i u drugom slučaju telesna aktivnost je preporučljiva
      Srdačno