Moj muž ima izrazito noćno znojenje, ponekada se toliko znoji kao da su i jastuk i prekrivači mokri. Ovo se dešava već dve godine i zimi i leti. Nije bio kod lekara, ali je non stop pod stresom.
    Da li je to mogući razlog?
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 11. 11. 2008.
    • Moram priznati da lično nerado upotrebljavam reč stres, jer osim toga što je moderna i u opštoj upotrebi, nije nikakva dalja odrednica u pojašnjavanju. Ono što je za nekoga stres, za drugoga nije. Obzirom da se kod vašek supruga od pre dve godine pojavilo pojačano noćno znojenje koje je u vezi sa funkcionisanjem autonomnog nervnog sistema i hormonskog uticaja, bilo bi korisno posetiti lekara internistu i konsultovati se prvo o stanju organizma. Za metode "oslobađanja od stresa" možete konsultovati i literaturu, ali i nekog edukovanog stručnjaka u toj oblasti.