Imam 35 god., petnaest god sam u braku i već duže vremena nemam želju za seksualni odnos! Šta da radim i zbog čega je to?

    Odgovoreno: 05. 11. 2008.
    • Seksualno ponašanje je pod snažnim uticajem unutrašnjih i spoljašnjih faktora. Seksualni nagon je osetljiviji od nagona za egzistencijom, pa kod slabljenja seksualne želje prvo treba razmotriti kakva je trenutna životna situacija osobe koja ima gubitak seksualne želje. Loš život (loš partnerski odnos i komunikacija, loš socijaln i ekonomski status itd,), utiže na raspoloženje, a loše raspoloženje na gubitak seksualne želje. Ali ovo je samo jedna od mnogih pretpostavki i čak postoji i različito seksualno reagovanje zavisno od pola (a vi niste kojeg ste pola). Ukoliko želite više konkretnih saveta, a manje nagađanja, potrudite s da psihijatru ukažete na što više informacija vezanih za vaš partnerski i seksualni život i aktuelne životne okolnosti.